Autor Zpráva
jso
Profil *
Zdravím,
neznáte někdo nějakou službu, která by ze zadané e-mailové adresy vygenerovala požadavek mailto. Tedy uživatel zadá například e-mail pokus@pokus.cz a po odeslání požadavku se otevře e-mail klient s předvyplněným adresátem pokus@pokus.cz.

Díky
tiso
Profil
jso:
<a href="mailto:pokus@pokus.cz">pošli e-mail</a>
nefunguje?
Taps
Profil
tiso
tuším že by to mělo fungovat pouze pokud má člověk na svém pc nainstalovaný MS Outlook
zvěřiňák
Profil
Taps
Já mám linux ubuntu a pro poštu používám Evolution a funguje to, samozřejmě, taky.
Joker
Profil
Taps:
tuším že by to mělo fungovat pouze pokud má člověk na svém pc nainstalovaný MS Outlook
Funguje to i s jinými klienty, případně co se má s protokolem mailto udělat se dá nastavit v prohlížeči (minimálně v Opeře), takže by na to mělo jít napojit vpodstatě cokoliv.
Matess
Profil *
Jestli jsem jso správně pochopil, tak chtěl aby se po odeslání formuláře otevřel klient a v něm by byla přednastavena adresa, která byla ve formuláři.
V tom případě jsou vaše rady špatně!
Nebo se pletu?
jso
Profil *
všem
Zřejmě jsem formuloval špatně dotaz, za což se omlouvám. Hledám formulář (službu) na internetu, do které když zadám e-mail adresu a potvrdím formulář dojde k otevření klienta, jak psal Joker.

Nejde mi tedy o to generovat html, jak psal tiso v [#2] příspěvku.

Potřebuji něco jako je generátor mailto s tím rozdílem, že nedojde k vygenerování html kódu po stisku tlačítka Create Mailto Link, avšak dojde k otevření mail klienta. Snad jsem to udělal srozumitelnější.
jso
Profil *
Matess
ano, přesně to. Spíše hledám službu, která by toto nějakým způsobem řešila. Není problém udělat své vlastní řešení, ovšem pak musí být dostupné odkudkoli, s čímž pak problém je. Díky Ti za možná srozumitelnější popis problému.
Matess
Profil *
jso
Osobně vůbec nevím jak bych to řešil.
Leda ten odkaz vypsat na stránku a JavaScriptem automaticky kliknout na ten odkaz.
Jiné řešení mě nenapadá.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jsa:
<form onsubmit="location.replace('mailto:' + this.adresa.value); return false">
  <input name="adresa">
  <input type="submit">
</form>
jso
Profil *
Matess
na to, jak by se to dalo řešit, odpověděl Chamurappi. Chtěl jsem ovšem vědět, jestli něco takového neexistuje, co by se dalo použít, ne jak to udělat. Přesto ti Chamurappi děkuji.

Asi nezbude nic jiného, než si toto udělat ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na jsa:
Asi ti nerozumím.
Ptáš se snad, jestli existuje nějaká služba na webu, které bys jako parametr poslal adresu a ona by sama zavolala tento kraťoučký JS?
jso
Profil *
Chamurappi
ano, přesně tak. Protože jinak budu muset hledat nějaký hosting. Víš, pokud něco existuje, proč to nevyužít.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jsa:
pokud něco existuje, proč to nevyužít
Kdyby někdo takovou službu provozoval, předpokládal bych, že to je podvratný živel, který parazituje na neznalosti a sbírá adresy za účelem spamování.

jinak budu muset hledat nějaký hosting
Tak teď už vůbec nerozumím, co a proč vlastně sháníš.
jso
Profil *
Chamurappi
Teď nad tím nemá cenu debatovat. Pravděpodobně nic neexistuje, tak jsem si to udělal sám. Díky za Tvé rady ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0