Autor Zpráva
klokyn
Profil *
Ahoj. Chcel by som sa dozvedieť, či by sa klasické posuvníky dali zmeniť, alebo odstrániť tak, aby mi ostal na stránke v iframe len nejaký objekt (napr. šípka), nad ktorí by som vošiel myšou, alebo by som naň klikol a stránka by sa posunula (neviem či je to dosť pochopiteľné). Možno by sa to dalo v JS, ale neviem. Ďakujem
Leo
Profil
Proc chcete menit neco, na co je uzivatek zvykly? Kdyz timhle zpusobem zmenite ovladani webove stranky, tak to bude hur ovladatelne, Leo
Timy
Profil
Nijak jednoduše to v html nebo JavaScriptu nejde (JS sice neumím, ale nikde jsem to neviděl). Tohle by se dalo udělat, pokud by jsi měl web ve Flashi. Ale jinak souhlas s Leem, i kdyby jsi to přes ten JS dokázal udělat, jenom by jsi tím snížil použitelnost webu:-)
klokyn
Profil *
Súhlasím s vami, ale nemám rád stránky s hlavným posuvníkom a ešte ďalšími v rámoch. Preto asi skrátim článok, ktorí mám v iframe, ale také riešenie, ako sú náhradné posuvníky, som videl na mnohých stránkach. Ale keď sa to dá len vo Flashi tak sa na to vykašlem.
Leo
Profil
"Súhlasím s vami, ale nemám rád stránky s hlavným posuvníkom a ešte ďalšími v rámoch."

No na to je jednoduche reseni - nepouzivat ramy, natoz iframe, nebo neco s overflow auto nebo scroll, zkousel jste nekdy na takove strance treba rolovat koleckem mysi? Leo
klokyn
Profil *
Viem, znie to blbo keď nenávidím stránky s veľa posuvníkmi, ale keď som ju raz začal už ju dokončím. Inak ja tie stránky vystavím na internete a vy sa na to môžete pozrieť a kritizovať a kritizovať a kritizovať... O chvíľu budú v názoroch na stránku
dasik
Profil
Ahoj. Ja som to vyriesila tak, ze som posuvniky zafarbila takou istou farbou ako je plocha, iba sipky som dala inou. Ma to len malicku chybicku. Funguje to len v Exploreri. Resp. mozno by sa nejako dalo zadat, aby to islo aj v ostatnych prehliadacoch, ale neviem ako. Zevraj nepodporujuju farebne posuvniky. Ale uz som pocula aj ine nazory. Treba to zistit. Ak na to prides, daj vediet. :o)
P.S. Da sa vylucit aj spodny scroll. Uz som to tu niekde pisala. Treba dat sirku importovanej stranky uzsiu ako iframe (priblizne o nejakych 17 pix.) a ono sa to potom nema preco scrollovat. :o)
Tu je kod na tie far. posuvniky. Vyskusaj, da sa s tym pekne pohrat.

<head>
<style>
body, html {
scrollbar-track-color="#0032C8";
scrollbar-face-color="#0032C8";
scrollbar-highlight-color="#0032C8";
scrollbar-3dlight-color="#0032C8";
scrollbar-darkshadow-color="#0032C8";
scrollbar-shadow-color="#0032C8";
scrollbar-arrow-color="#5078FF"; }
</style>
</head>
pa3k
Profil
Hehe, LEO tvoju odpoveď by som uhádol aj vopred. Samozrejme je to pravda, najlepšie je sa takýmto krkolomnostiam zďaleka vyhnúť. No sú websajty, ktoré sa proste nejak musia odlišovať. Ak to použiješ rozumne, tak prečo nepoužiť vlasný scrollbar, ja som za! Na informačnom portále alebo na stránke, kde je veľa informácií v textovej forme by som za to strieľal, no niekde sa to zniesť dá.
OK, toľko preslov, teraz riešenie:
dávnejšie som si všimol tento Yuhuov článok: http://www.jakpsatweb.cz/priklady/overflow-layout.html a inšpiroval ma k zaujímavému riešeniu scrollbaru, ktorý nie je vidieť ale predsa existuje :) Ide o CSS clip tak, aby zmizol scrollbar celý a jeho nahradenie pomocou funkcií JavaScriptu. Samozrejme ten CSS clip je NUTNÉ spraviť JavaScript-om aby stránka fungovala aj bez JS. Jeden príklad by bol k videniu tu: http://www.trident.sk Úskalia toho to riešenia sú: nemožnosť scrollovania kolieskom myši v GECKO jadrách (mozilla, FF...) + nejaké problémy vzhľadu som zaznamenal aj na FF pre MAC, funkčnosť je ale OK. Výhody sú dúfam jasné. ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0