Autor Zpráva
vandaz
Profil *
Dobrý den, prosím o pomoc. Při pokusu uložit obrázky /fotky/ z rajče.net do počítače se původní formát JPEG změní na GIF a obrázek se uloží v tomto fotmátu - nebo spíše se uloží jen prázdný rámeček. Pravděpodobně něco změni syn při otevření stránky www.beruska8.cz - gifové obrázky. A teď nevíme, co s tím. Za radu děkuji.
Mistr
Profil
vandaz:
Při pokusu uložit obrázky /fotky/ z rajče.net do počítače se původní formát JPEG změní na GIF
Můžete, prosím, odkázat konkrétní obrázek, který se při ukládání chová tak, tak jak jste popsala?

Mimochodem, co používáte za prohlížeč? A ty obrázky si ukládáte přes tento prohlížeč?

Pravděpodobně něco změni syn při otevření stránky www.beruska8.cz - gifové obrázky.
Osobně si nedokáži představit, jakou úpravu by Váš syn měl provést.
Chamurappi
Profil
na vanduz:
při otevření stránky www.beruska8.cz - gifové obrázky
To je vskutku inspirující web.

Některé servery „chrání“ fotky proti ukládání tím, že přes ně natáhnou průhledný GIF. Nevšiml jsem si, že by to dělalo rajče.net, prosím o odkaz na problematickou stránku.
marcus33cz
Profil *
Podle me je problem na vasi strance, ne na te strance. Pri ukladani si otevrete dialogove okno (Cili "ulozit jako", ne jen "ulozit") a tam vyberte vsechny soubory a jako jmeno souboru napiste soubor.jpg. Pokud se ani tak neulozi jako JPG, tak nechapu.
marcus33cz
Profil *
* Oprava: problem na vasi strane. :-)
Miloš
Profil
Chamurappi:
A navíc mají na Berušce „zakázané“ pravé myšítko s „vtipnou“ hláškou jedes,nedam !
Naštěstí alert v opeře obsahuje vždy volbu „Zastavit provádění scriptů této stránky“
ab
Profil *
[#6]Pro pana Miloše, pokud web umožňuje lidem stahovat obrazky, kterých na tomto odkazu je velice mnoho, nechápu, proč by mělo být zakázáno tlačítko pravé myši. Spiše si myslím, že majitelka toho webu někomu něco ukazovala a pak zapomněla, že nesmazala hlašku. Je to postarší dáma a stránky věnovala dětem. Je to můj názor. Hodně lidem pomáhá, i když vím, že se učí všechno sama, a co zakázala je jediná věc o které vím , že zablokovala prezentace proti přepsání. Rád bych pane Miloši reagoval na Vás, pokud je tam vtipná hláška, tak se tomu zasmějte a obrázek si najdete v některé sekci. Určitě tam bude a bez Vaši vtipne hlášky .
Miloš
Profil
ab
Ono jde o to, že pravé myšítko používám k myším gestům (Mouse gestures), což je vysoce návykové.
Krom toho blokování pravého myšítka pouze některé lidi nas***, ale v posledu ničemu nedokáže zabránit; je to jako zbytečný zákon, který sice nenastolí pořádek, ale obtěžuje slušné lidi.
S majitelkou webu jsem si vyměnil dva e-maily, ale asi jsme se vzájemně nepochopili.
ab
Profil *
Vidím, že opravdu asi špatně chápete, to by jste se měl naučit nejdříve,, CHAPAT,,.Znova Vám na lepší chápáni opakuji, mohla někoho učit, mohla někomu ukázat ,kdo se jí ptal, zda to jde blokovat a zapomněla kód nebo co to je smazat. I to se stává. Tato dáma, nesedí stále na počítači, chodí do práce a i při jejím velkém zatížení jak pracovním, tak zdravotním se toto může stát. Vy jste asi velice šikovný a Vám se zřejmě nic nikdy nestalo. Ukončuji tuto diskusi, protože s člověkem Vašeho tipu to asi nemá vůbec žádnou cenu. Naučte se chápat a porozumnět
MCKAY
Profil
ab
Řekl bych, že jste zbytečně reaktivní člověk.

Miloš
Jediné místo, které jsem tam (také mám operu) objevil, že kecá na pravé tlačítko je ten flash hodin uprostřed.;-)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Miloše [#6]
„zakázané“ pravé myšítko s „vtipnou“ hláškou jedes,nedam!

Dá se to obejít velmi snadno, a hned dvěma metodami :-)
1. Podržet pravé myšítko, kliknout na enter, pustit pravé myšítko.
2. Podržet pravé myšítko, najet na hlášku, levým myšítkem kliknout na OK, vrátit se na obrázek a až teď pustit pravé myšítko.

Funguje to v IE6, v jiných prohlížečích jsem to nezkoušel.

Zdroj: www.clairette.de (Odstavec Rechte Maus-Taste sperren)
Miloš
Profil
Petr ZZZ
Díky, tohle jsem neznal. Ale jinak zlatá opera – u takových piškuntálií sama nabízí ukončení všech scriptů na stránce:
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Miloše [#12]
Rádo se stalo, já zas neznal to s tou operou, takže taktéž díky! :-)
beruska8
Profil *
Hmm koukam , ze se zde bavite na muj ucet.. Az me bude dvacet ci padesat, tak treba reknu anoo ,udelala jsem to schvalne, ale bohuzel .. Nekdy se stane , ze clovek zapomene.. A pokud panu Milosovi stale vrta hlavou prave tlacitko mysi, tak prominte, jste opravdu hnup. Nevim proc by toto tlacitko melo byt na to, aby si lide nebrali obrazky ..To vopravdu nevim, kdyz obrazky jsou v nabidce na stahovani..Divny ze..... Pane Milosi myslete prosim hlavou.. jsem stara baba a ucim se,ale verte nekdy se vubec divim, ze takovi lide mohou existovat, jako je Vase povaha.. Vite, jsem stara baba a ucim se vsechno z knizek po nocich.. nemam nikoho kdo by me poradil a kdyz potrebuju radu, verte,.. stoji me to neco a stejne me nikdo neporadi..neni cas! Bejt mlada holka, tak verim, ze by se radilu naslo hodne..A kdyz jste tak schopnej a tak chytrej, pomozte me a poradte, vzdyt to jsou stranky pro deti ,za ktere jeste platim.. Rika se , ze holky sou slepice,ale myslim si ze Vas pristup je opravdu velice ubohej.. bavte se na svuj ucet a me prosim vynechte.. A poradte kdyz umite za zady pomlouvat.. jak dostat z tech vlajecek to, aby nevyskakovalo okno s nabidkou OTTO...Proc odkaz pro deti na videa hlasi chybu v odkazu my z Kacerova, proc ve videu je koza ci co to tam nakukuje, jak vytahnout hry pro deti z excelu... Noo sem zvedava, zda dokazete poradit ,kdyz jen zatim vidim ze umite na 100% pomlouvat..... Hmmm Vsak mate na me mail, kdyz jste me psal a me bylo zle...dekuju.. tak co zmaknete to, nebo jen Vam vadi prave tlacitko mysi co
Joker
Profil
Miloš: V Opeře (myslím) jde nastavit, aby se skriptu kliknutí pravým tlačítkem vůbec neposílalo.

beruska8:
Nějak nechápu, proč se tu vlastně do Miloše návážíte za to, že napsal a argumenty podepřel názor, že není dobré na stránce odchytávat pravé tlačítko myši.

Noo sem zvedava, zda dokazete poradit
Dokážeme.
Když ale reakce na radu je: „jste opravdu hnup (...) myslete prosim hlavou (...) nekdy se vubec divim, ze takovi lide mohou existovat, jako je Vase povaha“ ...divíte se, když raději poradíme někomu, kdo se nad tou radou zamyslí a poučí se z ní?
Chamurappi
Profil
Vážená beruško8, jsi na nás ošklivá, a proto ti asi nikdo neporadí. Ještě bys nám za to vynadala…
Jestli tě naše s dobrými úmysly vyslovené rady nezajímají a otravují tě, stačí říct a já tady zamknu. Jestli chceš s něčím pomoct, neoháněj se hňupy.

Piš prosím s diakritikou.
beruska8
Profil *
nene,... nejsem oskliva,.. pouze jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva. Ja tady o tom nevedela, jen dnes jsem koukla, co ze ke me chodi z Vaseho webu. Nemam cas litat po internetu. A verte tuto diskusi jsem ja neotevrela..!! jen se branim. Pak se divite, ze lidi rusi weby.. verte, ja uz letos nechtela web platit , mam zdravotni potize, neni me dvacet a takoveto veci me hodne ubiji. A i kdyz je zaplaceno, neni nic tezkeho zmackout tlacitka a dat delete.. A verte, takovejhle clovek umi ublizit dost.. Klidne to tu zamknete a delejte co uznate za vhodne.. Pouze znova musim napsat proc bych mela uzamykat prave tlacitko mysi, kdyz obrazky jsou normalne na stahovani.. Myslim si, ze toto pochopi kazdy ,pokud nekde je neco, co jsem zkousela a zapomnela jsem na to to odstranit.. A rady .. Verte jiz jednou jsem zde se na neco ptala a nikdo me neporadil.. Pak jsem jen mela v knize urazky a nadavky, az jsem z toho mela infarkt.. Tak se me nedivte co jsem napsala.. pan Milos me psal mail, kdyz jsem byla v horeckach a ja mu odpovedela.. Nevim proc se zde vytahuje muj web.. a me.. Kdybych mela na strankach nevim co .. Tak jemu by to mohlo byt snad jedno.tak bych velice uvitala, kdyby tato diskuse byla ukoncena a pan Milos se zamyslel nad tim, ze lidi jsou lidi a kluci jednaji cestne a ne za zady..Pokud zitra nebude muj web existovat odkazu odkaz proc jsem ho zrusila sem .. nemam na nejake dohady, jsem rada, kdyz v noci dobehnu domu a neco pro deti na webu udelam a ze vubec dejcham..Ale tohle uz je dost Vadi me to... Vam dekuju za ochotu a verte velice rada bych brala jakoukoli radu,ale jak ja znam lidi ... Verim ze by zase zustalo jen u slibu.. Zitra se sem jeste podivam a pokud to bude stale existovat rusim web.. Preji panu Milosovi ,aby se mu nestalo to ze by nekdy na neco take zapomnel !!!! Ono zapominani je trestne a jak vidite dostane to lidi hned do diskuse a do urazek. Preji pekny den
Lexter
Profil
beruska8
Ahoj berusko8

Moje mamka je taky postarší dáma a někdy to s ní jde z tuha, ale co, každý máme to svoje a každý rozumíme něčemu, čemu ten druhý ne. Já zase neumím upéct buchtu, vždycky se mi zdrcne :(. Už léta.

Neptala jste se na názor na stránku (nevyžádaná kritika je ohavná věc), ale někteří jedinci zde jsou asi děsní rejpalové :) sic se k jejich názoru přikláním stejně jako další jedinci asi neví, že člověk má rád různé věci a ano i tento web se může lidem líbit a být jim užitkem. Co na tom, že my ho nepoužijeme, nejsme cílová skupina. Věřím však, že příznivce má.

vandaz
Nebylo by lepší zeptat se přímo na rajčeti, co říkáte? Nebylo by možné nás odkázat přímo na galerii rajčete, která se takto drbe?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lextera:
Pozor, beruska8 není vandaz.

Věřím však, že příznivce má.
Ano. A byla by škoda ho rušit jen proto, že se berušce8 nelíbí, že se Milošovi nelíbilo okýnko, které vyskakovalo při stisku pravého tlačítka. Miloš rozhodně nepatří mezi lidi, co by uráželi a nadávali v knize návštěv.
Lexter
Profil
Chamurappi
Edit: Zapomněl jsem dodat jméno, omlouvám se.

Miloš rozhodně nepatří mezi lidi, co by uráželi a nadávali v knize návštěv.
Neřekl jsem že je. Já ho vůbec neznám.
beruska8
Profil *
vidim, ze Vam to dela dobre super i kdyz nevim kdo tu veli,ale cetla jsem zde jednu vec:
Chamurappi
Moderátor

#16 · Zasláno: 12.10.2009 23:04:28Citovat


Vážená beruško8, jsi na nás ošklivá, a proto ti asi nikdo neporadí. Ještě bys nám za to vynadala…
Jestli tě naše s dobrými úmysly vyslovené rady nezajímají a otravují tě, stačí říct a já tady zamknu. Jestli chceš s něčím pomoct, neoháněj se hňupy.

Piš prosím s diakritikou.
Nedelam si legraci pokud budtete takto pokracovat vyhazuji web a ja si opravdu legraci nedelam !dela Vam dobre kdyz ublizujete lidem,... ze joo.neni vam uz s toho smutno me teda je a Vy si rikate kluci ..... Hmmm....
Lexter
Profil
beruska8
I já ztrácím lehce trpělivost. Věřte, že s vámi máme dobré úmysly. Pochybuji, že to tady někomu dělá dobře, ale na této diskusi existují pravidla, která je nutno dodržovat, vy jste je však ani nečetla a nedodržujete je ani když jsou vám připoměna. S webem si dělejte co chcete je váš, jen vám byl navrhnut krok čím web ještě vylepšit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na berusku8:
Pokud si smažeš web, potrestáš tím své návštěvníky, ne nás. Neneseme odpovědnost za tvůj web, dělej si, co chceš.
Zde se ti nikdo nevysmívá, ani tě nikdo neuráží. Nikdo tě nechce štvát, nikdo ti nechce ubližovat.
beruska8
Profil *
me vase pravidla nezajimaji, ja jsem zde zadnou diskusi neotvirala, pouze jsem byla napadena ja.. A to se me nelibi.Dosla jsem sem z Top listu.nelibi se me pokud nekdo neco napise a neumi si overit.Diskutujte si mezi sebou a neberte si jine lidi do klavesnice.. Ja si Vas take neberu. Vidim, ze vam je prednejsi komedie, jak nekdy zdravi lidi..Vidim to kdyz si jdu precist jen noviny a pod tim jsou diskuse, Je mi z toho az zle. Verte, ze opravdu me je vas lito.. Bohuzel lidi jsou lidi ze.. Noo pokud se neco stane aspon budou vedet, kdo za tim stoji ..
Pane moderatore, neni Vam uz z toho zle ..... !!!!!!!!!!
beruska8
Profil *
a byla bych rada, kdyby jste respektoval, ze bych chtela ,aby tato diskuse byla uzavrena
Chamurappi
Profil
Reaguji na berusku8:
pouze jsem byla napadena ja
Nebyla. Nikdo tě nenapadal. Miloš kritizoval vyskakující okýnko, ne tebe. Nezáleží na tom, kdy a proč tam to okno bylo a že tam bylo omylem. O nic strašlivého nejde.

neberte si jine lidi do klavesnice.. Ja si Vas take neberu.
Akorát nám nadáváš do hňupů a výrazně moralizuješ.

Vidim to kdyz si jdu precist jen noviny a pod tim jsou diskuse, Je mi z toho az zle
Pod novinovými články bývá stoka, ale tady jsme na odborné diskusi, držíme si úroveň a nadhled. Urážky a osobní výpady, které předvádíš, obvykle netolerujeme.

Pane moderatore, neni Vam uz z toho zle ..... !!!!!!!!!!
Za otázku patří jeden otazník, ne tlupa vykřičníků.

Žij dlouho a blaze. Zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0