Autor Zpráva
Joan
Profil
Hezký večer,
předčasně jsem se radovala, když .htaccess mi správně funguje na localhostu a dokonce i na subdoméně. Na vlastní doméně mi bohužel hází Error 500 a já vůbec netuším proč!
Hlavní obsah, který se právě snažím zpřístupnit, mám ve složce www na placeném hostingu. Nechci nic jiného než staré html soubory ze statických stránek aby fungovaly s příponou php. Stránky v php mám na serveru už čerstvě nahrané. Soubor .htaccess mám ve tvaru:
#podstrceni
RewriteEngine on
RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^(.+)\.html$ $1.php [nc,L]


Mám .htaccess nahraný ve složce www, tj. stejně jako všechny php soubory. Zjistila jsem, že web nestráví ani toto:
RewriteEngine on


Přitom výše uvedený .htaccess pro přepis html na php mi bezproblémvě funguje na subdoméně: ve složce www mám vytvořenou složku www.psi-kusy, v ní pár zkušebních php souborů a současně tento .htaccess - a šlape to!
Zkoušela jsem "žonglovat" s lomítky, víceméně už nazdařbůh, ovšem když hlavní www nesneseani pouhé zapnutí RewriteEngine on, tak je to na pováženou. Soubory .htaccess mám povolené (jinak by nefungoval na subdoméně, že)

Je chyba mezi klávesnicí a židlí nebo na hostingu?

Prosím poraďte co změnit, jsem z toho dost na větvi. Díky!
Joan
Profil
EDIT:
Tak mám vyřešeno, hlavně díky "nakopnutí" z podpory webhostingu:
ten funkční .htaccess jsem ukládala v Poznámkovém bloku a na 99,9% v ANSI a ten nefungující taky v Poznámkovém bloku, ale už v UTF-8 jako všechny svoje současné soubory. A ten Notepad ukládá zřejmě VŽDY a bez milosti s BOM. Jakmile jsem totiž .htaccess vyrobila v PSPadu s odškrtnutýní BOM znaky, všechno najednou fungovalo.
Budiž mi to (a nejen mně) ponaučením vyhýbat se Poznámkovému bloku při ukládání skrytých souborů jako čert kříži.
Hezký večer.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0