Autor Zpráva
Prochy
Profil
Nechci bejt nějak vlezlý, ale např. tento uživatel má asi 4 inzeráty za měsíc. Osobně pokud je to rozdílný inzerát, tak bych to povolil, ale i tak pravidla jsou od toho, aby se dodržovala.

Moderátor Petr ZZZ: Přesunuto z vlákna určeného ke smazání.
salab
Profil *
Petr ZZZ
Profil
Jednou za měsíc. Respektuj to prosím.
(Dodatek: Reakce na salabův inzerát)
salab
Profil *
Petr ZZZ:
No vždyť ano, 12.11. byl poslední, včera po měsíci přesně další.


Nabídka - tvorby eshopů - elektronických obchodů


Takže prosím zpět o přesunutí
Petr ZZZ
Profil
salab:
Je mi líto, čas počítáme od posledního pokusu, ne od posledního přeživšího inzerátu. Další možnost máš tedy 13. ledna 2013.
Joker
Profil
Petr ZZZ:
čas počítáme od posledního pokusu, ne od posledního přeživšího inzerátu
To jsme si někde stanovili?

Připadá mi, že vůči ne-potížistům to není úplně spravedlivé a vůči potížistům můžeme uplatnit jiné nástroje.
Davex
Profil
Joker:
To jsme si někde stanovili?
U několika jedinců to bylo použito jako výchovná metoda, protože to stále nebyli schopni pochopit a byli příliš otravní (hlavním zástupcem byl Angelo, který nakonec dostal ban; jiní to po čase pochopili a začali dodržovat). Nějak se to ujalo.

Petr ZZZ:
Asi bychom mohli zkusit tolerovat inzeráty už po měsíci, pokud se inzerent předtím prohřešil poprvé (případně tolerovat jednu nabídku a jednu poptávku během měsíce) a čekat co to udělá.

Otázka ovšem je, zda nám to nepřidělá zbytečně víc práce s evidencí. I když by možná byla taková evidence lepší než měsíční schovávání nevyhovujících inzerátů, kterými se pak nikdo nechce probírat.
Petr ZZZ
Profil
Joker:
Já myslím, že to dost dobře jinak řešit nelze. Jinak by to v extrémním případě mohlo dopadnout tak, že někdo bude posílat denně jeden inzerát a každý (jedna)třicátý mu přežije. Tady by se dalo namítnout, že bychom něco takového dříve zatrhli, jenže kdy? A jak? Dostal by vynadáno? Ban? Vykřičník? Po kolika smazaných inzerátech hodláme jak přísně reagovat?

Heslo "nejdřív za měsíc od posledního pokusu" má, mimo Davexem zmíněného výchovného aspektu, výhodu také v tom, že je stručné a jasné. Nehledě na to, i zchlazený inzerát byl odeslán, takže princip "měsíc od posledního pokusu" není nový, ale nanejvýš interpretací stávajícího pravidla.

Davex:
„I když by možná byla taková evidence lepší než měsíční schovávání nevyhovujících inzerátů, kterými se pak nikdo nechce probírat. “
Mohli bychom text v inzerátu smazat hned a připsat nějakou vysvětlující poznámku, třeba "Text inzerátu odstraněn kvůli porušení pravidla o měsíční prodlevě; smazat 20.2.2013. Další inzerát lze vložit nejdříve 20.2.2013.". Po uplynutí lhůty by se to už jen smazalo, aniž by bylo třeba vzpomínat a řešit, jak to přesně před tím měsícem bylo.

Ještě lepší by ovšem byl nějaký druh evidence, který by nevyžadoval nevyhovující inzerát měsíc skladovat.

„Asi bychom mohli zkusit tolerovat inzeráty už po měsíci, pokud se inzerent předtím prohřešil poprvé (případně tolerovat jednu nabídku a jednu poptávku během měsíce) a čekat co to udělá.“
V zásadě ano, jen se obávám, že to bude příliš složité a inzerenty to bude svádět k porušování pravidel a moderátory k nečinnosti.

Předevčírem jsem přemýšlel nad jinou možností, jak zmírnit důsledky pravidla o měsíční prodlevě, především co se týče více rozdílných inzerátů, které sotva lze považovat za duplicity. Mohli bychom, podobně jako řešil nedávno duplicitní situaci Joker, povolit odeslání více inzerátů v jednom vlákně během dejme tomu tří hodin (to proto, aby se to nemohlo zneužívat na vytahování vlákna). Nejdřív jsem to sem nepsal, protože mi to připadlo (kvůli tomu tříhodinovému limitu) komplikované, ale možná by něco takového přece jen za úvahu stálo.

Případně zkombinovat to s tvým návrhem a povolit měsíčně jedno vlákno s poptávkami a jedno s nabídkami, s tím, že další inzeráty (kolik? chceme omezit počet? deset?) by šlo vkládat jen tři hodiny od založení vlákna. (Tři hodiny jsou i na úpravu titulku, takže aspoň stálé publikum by si to snad mohlo i pamatovat.)
salab
Profil *
To s tímhle běžte do háje. Já poskytuji mnoho typů služeb, nebudu tu na každou čekat měsíc a když to dám o 4 dny dříve, abych zase čekal měsíc.

Chápu věčné spamery žádající o zakázku, ale když to má člověk jako hlavní příjem, tak jso tahle pravidla naprosto nevýhodná.
Chamurappi
Profil
Vrátit.
Petr ZZZ
Profil
salab:
Přijde mi, že ti přijde možnost bezplatné inzerce hodně samozřejmá. Jestli se ti nelíbí zdejší pravidla, můžeš navrhnout jiná a vyčkat, jak diskuse o jejich změně dopadne, nebo můžeš inzerovat třeba na bilbordech u D1, nebo s povolením magistrátu pomocí hlásné trouby na hlavním nádraží. :-)
Joker
Profil
Mně osobně by nevadilo ani nějaké uvolnění toho měsíčního limitu pro ty, kdo třeba nabízejí/poptávají více nesouvisejících věcí během měsíce.
Samozřejmě není žádoucí, aby celou sekci okupovala jedna firma, ale kdyby někdo třeba v rozmezí 3 týdnů sháněl zaměstnance na dvě různé pozice a jinak plus mínus půl roku žádný inzerát nedal, nevidím moc problém v tom mu to umožnit.

Petr ZZZ:
Já myslím, že to dost dobře jinak řešit nelze.
Nesouhlasím.

někdo bude posílat denně jeden inzerát a každý (jedna)třicátý mu přežije.
Nepřežije, ke třicátému by se nedostal, protože by dostal ban nejspíš už během prvního týdne.

Tady by se dalo namítnout, že bychom něco takového dříve zatrhli, jenže kdy? A jak? Dostal by vynadáno? Ban? Vykřičník? Po kolika smazaných inzerátech hodláme jak přísně reagovat?
Žádná jiná sekce kromě PaZ takové omezení nemá, takovéhle problémy se tam objevují (že někdo posílá opakovaně stejný dotaz, lehce pozměněný dotaz, analogický dotaz, …) a podle mě nemáme s jejich řešením větší problémy.
Taurus
Profil
salab:
To s tímhle běžte do háje.

Zajímavý postoj k poskytovatelům bezplatného prostoru pro tvoji reklamu. A počítat do třiceti snad takový problém není. Pravidla mají nějaký svůj důvod. Mně např. zase můžou zajímat úplně jiná vlákna a kdyby všetečných inzerentů bylo víc... A služeb, které bych mohl nabízet, by bylo...
Chamurappi
Profil
Pokud někdo porušuje nestandardní pravidla z neznalosti, nezasluhuje stejně přísný trest jako ten, kdo je porušuje úmyslně.


Reaguji na Petra ZZZ:
Jinak by to v extrémním případě
Jde vymyslet mnoho extrémních případů, které by vyžadovaly přísnější pravidla.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
„...z neznalosti, nezasluhuje stejně přísný trest ...“
Ta myšlenka je hezká a svou logiku jistě má, v podstatě ale znamená měřit dvojím metrem. To nemusí působit dobře na čtenáře a komplikuje to moderování.

„...případů, které by vyžadovaly přísnější pravidla. “
Padlo zde několik návrhů na pravidla mírnější ([#6], [#7], [#11]).

Já vůbec nemám problém s mírnějším přístupem, ale měl by být zohledněn v pravidlech a ta pravidla by se měla uplatňovat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0