Autor Zpráva
Juandev
Profil
Mám tady na návštěvě kamarádův počítač a ten pořád něco řeší - je slyšet zvuková detekce funkce. Je tam WVista - je to normální? Řekl bych, že můj notebook není tak aktivní v klidovém stádiu. Není tam nějaká Win kravina, kterou bych mohl vypnout?
Joker
Profil
Cituji text vedle políčka pro příspěvek:
Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.
Juandev
Profil
OK, ale je zajímavé, že když ho odpojím od Internetu, tak chroustání ustane. Zřejmě odesílá/přijímá nějaká data.
Fisir
Profil
Reaguji na Juandeva:
Tady není fórum podpory společnosti Microsoft.

Není tam nějaká Win kravina, kterou bych mohl vypnout?
Řekněme… Windows Update.
SirDoxik
Profil
Mohu se zeptat, proč řešíte "chroustání pc" na fórku, který se jmenuje JAK PSÁT WEB. Myslím že název jasně říká, na co je tento web zaměřen. Od pc HW a SOFTWARU tu máte fóra jako PC-HELP a podobně.
Chamurappi
Profil
Přesouvám k ledu.
Jednak tu Juandev zakládá spoustu vláken totálně nesouvisejících s tvorbou webů, jednak těžko vyvěštíme, co jeho kamarád a jeho počítač chroustají, jednak mu stejně nikdo z odpovídajících není ochotný seriózně odpovědět.
Juandev
Profil
Chamurappi:
A to je problém, že to nesouvisí s tvorbou webu? Nejsem jediný, kdo taková témata zakládá.

SirDoxik:
Řeším je tady, protože tu na to jsou kolonky - je to problém. Proč je to problém?
Chamurappi
Profil
Juandev:
A to je problém, že to nesouvisí s tvorbou webu?
Ano, je, protože pak nám sem vyhledávač posílá každého, komu počítač chroustá – a takových lidí je mnohem víc, než tvůrců stránek. Čím víc obecných počítačových dotazů zde bude, tím méně bude tato diskuse zajímat tvůrce webů. Nemáme zájem měnit zaměření této diskuse.

Nejsem jediný, kdo taková témata zakládá.
Ale jsi schopen založit tři během dne. Nejsi ani jediný, komu jsou vyhazována.

Řeším je tady, protože tu na to jsou kolonky
Byly zde i návrhy na její zrušení či útlum, viz Co s kategorií Práce s počítačem?.
Taurus
Profil
Nezastávám se Juandeva, jeho dotazy mě tu štvou, ale poznámka v [#7] je na místě (i když je tu po milionpátý).

Připomíná mi to ten vtip, jak si dědeček založil hospodu, ale chodili mu tam, chudákovi, lidi. :-) Buď mám kategorii, do které se přispívá, nebo ji nemám, protože není nejvhodnější, aby se do ní přispívalo (což lze odhadnout např. i projitím první stránky kategorie). Žbrblat okolo toho x let stále dokola mi zkrátka přijde úsměvné, zároveň i otravné pro tazatele, protože stále nevědí, co lze a co ne. Ono taky to odkázané vlákno v [#8] bylo ukončeno po svém.
Joker
Profil
Taurus:
Připomíná mi to ten vtip, jak si dědeček založil hospodu, ale chodili mu tam, chudákovi, lidi.
Kdybych měl reagovat v rámci té analogie: V hospodě si zřídil WiFi zdarma pro hosty a začali mu tam chodit lidi, kteří 4 hodiny pijí jednu Colu a sedí na webu.

Ti jsou pořád přínosem, ale jen dokud jich je relativně málo ve srovnání s hlavní cílovou skupinou. Potíže nastanou, jakmile jich začne být „relativně hodně“.

Námi dlouhodobě řešený problém je, jak určit, co je „relativně hodně“, resp. jestli to zrušit úplně i přesto, že dokud je těch dotazů relativně málo a jsou relativně blízko tématu fóra, jsou pořád přínosné.

Čili jako problematické vidím jednak množství těch vláken a jednak to, že jejich obsah je ještě víc mimo téma fóra, než je v té kategorii obvyklé.

(a to ještě plus tohle vlákno, které je u ledu - tj. Juandev v poslední době tvoří prakticky veškerý provoz v té kategorii)
Juandev
Profil
No budiž, tak se přesouvám s těmito dotazy jinam.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0