Autor Zpráva
Marek Záloha
Profil
Dobrý den všem. Na školení o SEO nám lektor povídal o méně konkurenčních klíčových slovech pro SEO, tzv. long tailu. Chceme na tomto systému klíčových slov postavit strategii obsahu. Na internetu se mi podařilo najít nějaké info, ale žádná sláva tedy. Chtěl bych poprosit, jestli někdo nemáte konkrétní rady, jak long tail klíčová slova vlastně najít? Kde jsou nějaké nástroje, nebo jaké jsou fígle? Díky moc za jakoukoliv radu.
smitka
Profil
a) návrh klíčových slov v Sklik
b) keyword planner v Adwords
c) z interního vyhledávání na webu
d) z Google Search Console (na jaké výrazy se web objevil ve výsledcích vyhledávání) a částečně i z Google Analytics
e) z našeptávačů při vyhledávání google a seznam

Co s tím dál třeba v seriálu Jakuba Kašparů: lynt.cz/blog/tag/online-strategie
Digito.cz
Profil
Ahoj. Nedávno jsem napsal 10 tipů, jak najít longtailová klíčová slova pro SEO.

Tady jsou:
1. Plánovač klíčových slov v AdWords
2. Vyhledávací dotazy související s …
3. Našeptávač Google, Seznam a ÜberSuggest
4. Návrh klíčových slov v Skliku
5. Diskuzní fóra
6. Google Search Console a provoz vyhledávání
7. Google Trends a analýza popularity klíčových slov
8. Google Correlate
9. Soovle
10. KeywordTool

Mrkni na celej můj článek, kde se jednotlivými body zabývám do detailu včetně konkrétních ukázek, jak přesně na to. blog.digito.cz/internetovy-marketing/seo/item/long-tail-klicova-slova-pro-seo-10-tipu-jak-je-najit

V článku najdeš také několik nástrojů, která sbírají data z různých zdrojů na internetu. Podle mě asi nejlepší nástroj na vyhledávání longtailu je KeywordTool.io.

Snad pomůže.
Davex
Profil
A ejhle spam. V hlavních rolích Marek Záloha a Digito.cz.
Digito.cz
Profil
Davex:
Proč spam? Když mi přijde upozornění na diskuzi s tímto tématem, proč bych nemohl vložit svůj článek, kde o problematice píšu podrobné informace? Zcela běžná věc. Žádný spam!
Tomáš123
Profil
Davex:
Je hodný schladenia iba tretí príspevok alebo celé vlákno? Nevyznám sa v tom, ale otázka mi príde celkom zaujímavá...
Davex
Profil
Tomáš123:
otázka mi príde celkom zaujímavá...
Třeba jako ta pohádka O Červené Karkulce, ta byla také zajímavá a poučná ;-)

Odpověď smitky bychom celkem mohli zachránit, proč ne, ale kam s ní, aby to nevypadalo divně?

Sem by to moc nezapadlo:
Postup správného výběru klíčových slov
Doporučte mi literaturu o SEO, klidně i v aj
Tomáš123
Profil
Prepáč Davex, ale s týmto ti neviem pomôcť. Kategóriu SEO sledujem veľmi málo na to, aby som mal prehľad o preberaných témach. V oblasti sa nevyznám.

Otázku som položil čisto na zamyslenie (po pravde ani neviem, či by mal byť [#3]. príspevok považovaný za spam; častejší diskutéri tiež niekedy odkazujú na vlastné články).

Třeba jako ta pohádka O Červené Karkulce, ta byla také zajímavá a poučná ;-)
Ak tým myslíš, že podobné vlákna sú tu často, nebudem sa tohoto nejako zastávať...

Len mi prišlo, že práve tie „long tailové“ výrazy by mohol niekto hľadať.
Davex
Profil
Tomáš123:
Souhlasím s tím, že by to někdo mohl hledat, ale toto téma bohužel vzniklo za podezřelých okolností.

Už třeba ten dotaz, když se nad ním člověk zamyslí, zní hodně nerealisticky, proto ta narážka na pohádku (musíš číst víc mezi řádky :-). O čem tedy to školení bylo, když tam lektor o něčem povídal a neřekl základní informace, které se ani nedají pořádně najít? To je jen řečnická otázka.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0