Autor Zpráva
denyyy
Profil *
Potřebuji aby se pomocí PHP zjistila aktuální stránka a pokud to bude ona, tak se vypsal v headeru meta tag. Zjištění aktuální stránky mě ale nejde. Zkouším z internetu toto, ale to nefunguje:

<?php
echo "var_dump($_SERVER)";
?>



Hodí to chybu 500 :-(
Tomášeek
Profil
denyyy:
Nechceš si už do pytle otevřít PHP Manuál nebo nějaký začátečnický kurz a naučit se základ jazyka? Ptáš se tu pořád dokola na základní věci.

Napovím, že tohle 500 neháže ani omylem. Jen je ta konstrukce nesmyslná a nedělá to, co si myslíš.
denyyy
Profil *
A to var_dump($_SERVER) by mělo ukázat aktuální stránku? Jestli ano tak to budu různě zkoušet.
Davex
Profil
denyyy:
Nebylo by rychlejší podívat se do manuálu, co by to mělo dělat?
Tomášeek
Profil
denyyy:
To jsi fakt líný si to buď zkusit, nebo se někam podívat?

Nechtěl by sis najít jiného koníčka? PHP je u tebe ztracené, vyšívání ti třeba půjde lépe.
denyyy
Profil *
Zkouším to a nefunguje mě to. Proto jsem se dovolil zeptat na poradně jestli to má cenu zkoušet dál jestli je to dobře. Nevěděl jsem že tím otravuji. PARDON, mažu odkaz na tuto poradnu a už vás zde otravovat nebudu. Promiňte. Sbohem


Až ke mě zítra ráno přijde zákazník do dílny (dělám soustružníka), že chce vysoustružit šroub a neví jak na to, tak ho pošlu do prdele ať se to jde naučit že mu to neudělám. Jako to zde děláte vy. Díky
N71
Profil *
Až za tebou přijde někdo, kdo chce zadarmo naučit soustružit šrouby a nebude ochoten se sám ani naučit zapínat soustruh, tak ho pošleš do prdele. Protože přesně tam takový člověk patří.
denyyy
Profil *
Nevěděl jsem že je tato poradna placená. Tak to přejmenujte na PLACENÁ PORADNA.
Davex
Profil
denyyy:
Nevěděl jsem že je tato poradna placená.
Toto není žádná poradna, ale „Diskusní fórum o webdesignu“. Od diskutujících se tedy očekává, že budou znát alespoň základy problematiky a budou si schopni něco samostatně nastudovat.
denyyy
Profil *
Díky to mě stačí sbohem.


Jak se napíše něco proti poradně, tak se to odstraní, chápu. Mějte se čaaaaau.
Keeehi
Profil
denyyy:
Placená právě že není. Naprostá většina zdejších diskutujících nemá problém poradit komukoli a to i začátečníkům. Ovšem něco za to vyžadují (i když to není nikde napsáno). Vyžadují, aby tazatel projevil upřímnou snahu nejprve problém sám vyřešit. Což mi přijde správné, jelikož nikomu se nechce zadarmo řešit problémy někoho, kdo to ani nezkusí a raději to hodí na někoho jiného. Tím absolutně neříkám, že toto je tvůj případ. Chci tím jen říct, že takové případy tady v minulosti byly.
Myslím, že doposud se ti vždy odpovědi dostalo. U většiny stálých tazatelů je v jejich dotazech vidět nějaký pokrok. Například na začátku mají kód plný syntaktických chyb, ty ale postupem času mizí a mají problémy s něčím pokročilým. Z toho je jasně vidět, že tazatel má snahu se něco naučit a každý mu rád pomůže. Pokud sem někdo chodí a v jeho dotazech není vidět sebemenší pokrok (to už je tvůj případ) tak je jasné, že se ostatním nebude takovému člověku radit. Nevidí motivaci, proč by měli takovému člověku pomáhat když ho to nikam neposouvá, nijak se nezlepšuje.
Ono jde o to, že takoví lidé okrádají zdejší diskutující o čas. Kurzů základů jazyka je na internetu bezpočet. Než abychom ti tu pracně tvořili odpověď, můžeš si ji sám během několika minut najít. Kdyby to byl případ, že ty bys musel problém složitě hodiny a hodiny hledat, my znali odpověď tak by neměl nikdo problém ti poradit. Ale to tento případ není.

Nejhorší na tom je, že ten tvůj kód zase až tak špatně není. Správně by vypadal takto:
<?php
var_dump($_SERVER);
?>
Sice přímo přesně aktuální stránku neidentifikuje ale je to ten správný směr jak zjistit, kde to v tom poli je. Předpokládám, že sis neuvědomil, že var_dump je funkce, která přímo vypisuje obsah a tak jsi se proto snažil to nějak vypsat pomocí echo. Ovšem volání funkce v rámci řetězce nefunguje. Což bys věděl, kdybys nějakým kurzem základů jazyka prošel. A to je ten hlavní problém.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0