Autor Zpráva
Dalimil Hrubý
Profil
Dobrý den,
máme na webu, už hodně zašlý redakční systém, ale tak nějak jsem si s ním zvykli pracovat. Ale když k nám do společnosti nastoupí někdo nový, tak z toho bývá překvapený a už se nám i stalo, že jsme kvůli tomu přišli o nadějného copywritera... Nemáte někdo zkušenost s kompletní změnou redakčního systému? Jak je to náročné? Ono to vypadá vcelku jednoduše, ale máme obavy, aby změna v sobě neskrývala spoustu různých záludností...
Tomášeek
Profil
Dalimil Hrubý:
Největší problém se změnou CMS bývá ten, že se změní struktura URL, jejich formát, atd. Pokud se toto podaří zachovat, tak naučit se s novým systémem je pak sranda. Měla by být. To vás bude čekat ať zvolíte nové řešení od kohokoliv.

Otázkou je, jestli to řešit se současným dodavatelem, což je předpokládám Sabre, nebo s někým jiným. Už jen fakt, že se o Vás Sabre nestará a nedodává Vám aktualizace (ani bezpečnostností!?) je na pováženou. Osobně bych to řešil s někým jiným, pokud jste se Sabre v dobrých vztazích a trápí vás jen toto, zkus to řešit s nimi.
Dalimil Hrubý
Profil
Tomášeek:
určitě o nikom jiném neuvažujeme! to my jsme spokojení, ale jen vlastně nevíme, co to obnáší a třeba to, že by se mohla změnit struktura URL nás vlastně ani pořádně nenapadlo...Defacto nám jde nejvíce o vzhled
Tomášeek
Profil
Dalimil Hrubý:
Otázka je, co od toho očekáváte.

Změnit vzhled je celkem easy, na to bude stačit kodér a ideálně asi grafik (UX pomíjím v tomhle případě, na to Sabre ani nevypadá, že by znali a měli). Ani by to nemuselo být tak drahé, nemuseli byste fyzicky systém měnit nebo aktualizovat. Z technického pohledu zde nehrozí žádná rizika.

Pokud by se měla měnit i střeva systému (tzn. skutečně aktualizovat), tak samozřejmě vzniká riziko chyb, na druhou stranu vše (včetně webu pro koncového návštěvníka) může být rychlejší, bezpečnější, atd. Obojí je ale na domluvě s dodavatelem CMS, nevím, kam ten dotaz tady má směřovat. Nikdo jiný než současný dodavatel změnu pravděpodobně provést nemůže, a sám píšeš, že ani nechceš, aby ji dělal někdo jiný.

Já z vlastní zkušenosti dodám, že mít několik let neaktualizovaný SW (ať už bezpečnostně, technologicky, nebo i vizuálně, samozřejmě s možností buď přepnutí vzhledu na původní, nebo upgradu po alespoň domluvě) považuji za hloupé a neseriózní. Na druhou stranu dodám, že v této odpovědi nemám žádný osobní interest, jen píši, co si o situaci a dotazu myslím :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0