Autor Zpráva
slovakCZ
Dobry den, snazim se vytvorit si tzv. "friendly URL, ovsem nedari se mi nakonfigurovat spravne .htaccess

vse mi funguje spravne, to jo, ovsem do doby, nez se pokusim udelat url v tomto formatu:
mujweb.cz/kategorie1/kategorie2
problem nastava v urcovani cest obrazku a styl (style.css)... ten si mysli ze ma hledat soubory a cesty v: "mujweb.cz/kategorie1/kategorie2"

vse funguje kdyz se zbavim lomitek, tedy mujweb.cz/kategorie1-kategorie2

v htaccess mam doposud toto:
RewriteRule ^(.*)-(.*) index.php?page=kategorie&kategorie=$2 [PT,L]

coz je ten druhy pripad s pomlckou
potreboval bych to udelat takto:
RewriteRule ^(.*)/(.*) index.php?page=kategorie&kategorie=$2 [PT,L]

nemate nekdo napad, jak pote osetrit aby to bralo obrazky ze zakladni slozky a ne z te "virtualne vytvorene"?

predem dekuji za odpoved.
Joker
slovakCZ:
Bych doporučil udělat rewrite nějak takhle:

Není-li to existující soubor a adresář, tak (*cokoliv*) -> index.php?adresa=*cokoliv*

...a v index.php si to pak přebrat.
Kajman_
Profil *
jak pote osetrit aby to bralo obrazky ze zakladni slozky
Odkazovat vše absolutní cestou (stačí v rámci domény).
Medvídek
slovakCZ
Funguje mi toto:

RewriteRule ^novinky/([^/]*)/([^/]*)/?$ /index.php?stranka=novinky&kategorie=$1&strana=$2 [L,QSA]

//EDIT aha jde o nenačtení stylu a obrazku .... jak psal kolega vyse, odkazovat abs.cestou
slovakCZ
no mozna se to resit ani absolutni cestou nebude muset... na strance mam techto kategorii jen par a ty se nebudou uz nikdy menit ani pridavat.. je tedy mozne presmerovat celou slozku na "index".. teoreticky :)... nasel jsem o tom clanek tak si to jdu precist...

pro zajemce na adrese:
http://interval.cz/clanky/mod_rewrite-pro-hezka-url-rewritebase-a-rewritecond-podrobneji/
slovakCZ
no, jeste zkousim reseni s pomlckami a nejak se mi to mlati koukam...

kdyz mam v htacces pouze toto:
RewriteEngine on
RewriteRule ^k3-(.*) index.php?page=kategorie3&kategorie=$1 [PT,L]
RewriteRule ^k3-strankovani3-([0-9]+)-(.*) index.php?page=kategorie3&kategorie=$2&stranka=$1 [PT,L]

tak se mi stranka /k3-nazev-kategorie zobrazi OK, ovsem stranka k3-strankovani3-19-nazev-kategorie se mi uz nezobrazi...

kdyz v htaccess prohodim tyto dva radky na:
RewriteEngine on
RewriteRule ^k3-strankovani3-([0-9]+)-(.*) index.php?page=kategorie3&kategorie=$2&stranka=$1 [PT,L]
RewriteRule ^k3-(.*) index.php?page=kategorie3&kategorie=$1 [PT,L]

tak mi funguji uz obe stranky v poradku. Cim to muze byt? nevite? nejak se mi to nelibi, abych ve finale nenarazil an nejakou stranku, ve ktere toto uz nebude fungovat =o/
Kajman_
Profil *
Vyhoví už první podmínka, tak se to přepíše. Proto je třeba mít obecnější zápisy az po konkrétnějších.
slovakCZ
je mi to jasny, dekju za info

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: