Autor Zpráva
Bohuš
Profil *
Zdravim, mam problem s htaccessem ktery nedokazu vyresit mam url index,php?page=neco a to prepisuji na /neco.html pomoci tohohle zapisu:

RewriteEngine On

RewriteBase /
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^page=([^&]+)$
RewriteRule ^index\.php$ %1.html? [R=301,L]
RewriteRule ^([^/]+)\.html index.php?rw=1&page=$1 [L,QSA]

uz ale nevim jak zaridit aby to adresu index.php?page=vyber&produkt=nejaky presmerovalo na //vyber.html

nemuzu tomu nejak prijit na kloub - sam tomu htaccessu proste nedokazu porozumet, hledal jsem googlil i seznamoval, nejaka reseni jsem nasel tam i tu na foru ale nedokazu je proste aplikovat na svuj web, proto prosim o pomoc.
Kajman_
Profil *
aby to adresu index.php?page=vyber&produkt=nejaky presmerovalo na //vyber.html

A jak si představujete zachování informace, který konkretní produkt se má vybrat?
Bohuš
Profil *
aha takhle to asi bude nesmysl?

takze: /vyber/produkt.html nebo /vyber/nejaky.html by to mohlo byt?
Bohuš
Profil *
Pratele, opravdu nikdo nedokaze pomoci? Mam ze sveho webu na googlu zaindexovano 145 stranek z triset moznych coz pravdepodobne bude spatnou url, stridave se stiim trapim uz docela dlouho takze kdyz nekdo poradite budu opravdu rad.

Pane Kajman_ priste prosim radsi nereagujte, KDYZ NAKONEC STEJNE NEPOMUZETE, tema na ktere nikdo nereagoval ma myslim vetsi sanci na reakci od nekoho jineho, diky.
Kajman_
Profil *
zaindexovano 145 stranek z triset moznych
Neindexace ostatních stránek nebude adresou, ale obsahem, stářím či sílou zpětných odkazů. Možná se raději prvně podívejte na http://www.google.com/webmasters/tools/ proč tomu tak je. Pokud budete mít na celém webu přesměrování na každý požadavek, tak počítejte spíše s tím, že se počet může spíše snížit.

Základem je to, že ve stránce budou již odkazy ve tvaru /vyber/produkt.html atp., což určitě nemáte, protože byste už musel mít dopředu rozmyšlené tvary adres tak, aby se všechny potřebné parametry zachovaly. Ten příklad na přepis i z dynamické adresy na novou statickou je pro ošetření externích odkazů, které nemůžete ovlivnit. Viz. text "Pro zachování odkazů z jiných webů a vyhledávačů (ale se snahou o propagaci nové podoby adres) vytvoříme přesměrování na nové adresy. " popisují daný příklad. Jinak ten článek dole ukazuje i řešení pro více parametrů, ale asi bude nejprve třeba vstřebání úvodního článku od Yuhůa.

tema na ktere nikdo nereagoval ma myslim vetsi sanci na reakci od nekoho jineho
Chcete-li, dejte vědět a celou konverzaci smaži.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bohuše:
tema na ktere nikdo nereagoval ma myslim vetsi sanci na reakci od nekoho jineho
Nezvolil jsi správně kategorii, přesouvám. Šanci na reakci bys zvýšil, kdybys v souladu s pravidly této diskuse psal s diakritikou. (Omlouvám se, že také neporadím. On sem Kajman jistě brzy zavítá zavítal.)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0