Autor Zpráva
cheli
Profil
Zdravím, snažím se naučit rewrite mode. Trochu jsem v tom postoupil, ale při nastavování podstrčení mi sice funguje nabíhání správných stránek, ale zcela bez css stylu. Chybí mi tam nějaký správný parametr či podmínka?

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^d=(.*)&f=(.*)
RewriteRule ^index.php$ %1/%2? [R=301,L,NE]

RewriteRule ^(.*)/(.*)$ index.php?rw=1&d=$1&f=$2 [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^d=(.*)
RewriteRule ^index.php$ %1? [R=301,L,NE]

RewriteRule ^(.*)$ index.php?rw=1&d=$1 [L,QSA]

Takhle to zatim vypadá. Děkuji za radu

Moderátor Chamurappi: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Chamurappi
Profil
Reaguji na cheliho:
sice funguje nabíhání správných stránek, ale zcela bez css stylu
Což takhle napsat, jestli se to tak chová ve všech prohlížečích nebo jen v Mozille?
Nebo alespoň dodat odkaz na živou ukázku?
Thalia
Profil
Když jsem se s tímhle setkala já, tak jsem zjistila, že v takovém případě je třeba cestu k css souboru či obrázkům uvést lomítkem /, případně zapsat absolutně.
cheli
Profil
Chamurappi:
Nejde v opeře i v IE, tak asi ve všech. Nefungujou cesty na soubor se stylem ani obráky pomocí tagu img.
Když kliknu na původní odkaz s parametrama, tak to vyhodí takovou cestu v adrese:
http://www.daffywebdesign.cz/home/virtual_web/daffywebdesign.cz/public_html/www/1-hlavni-stranka

Je to na adrese Odkaz

Funguje s vyzobrazením obsahu funguje třeba tohle www.daffywebdesign.cz/2/3 ,ale bez vzhledu.
Myslím, že by to chtělo nějak ošetřit, aby se tato podmínka nevztahovala na soubory jiného typu než .php nebo možná existuje něco lepšího.
Davex
Profil
Posledním pravidlem přepisuješ všechny cesty - tedy i ke stylům a obrázkům. Je potřeba zabránit zacyklení a pokud máš styly a obrázky v adresářích css a img, tak přidej pro tyto podadresáře vyjímku:
RewriteCond  %{REQUEST_URI}  !^/(css|img)/
RewriteRule ^(.*)/(.*)$ index.php?rw=1&d=$1&f=$2 [L,QSA]

RewriteCond  %{ENV:REDIRECT_STATUS}  =""  
RewriteCond  %{REQUEST_URI}  !^/(css|img)/
RewriteRule  ^(.*)$  index.php?rw=1&d=$1  [L,QSA]

Pomocí lomítek se běžně oddělují adresáře a pokud jsou v URL obsaženy, tak je nutné na styly i obrázky odkazovat absolutně (jak píše [#3] Thalia) nebo správně upravit relativní cestu.
cheli
Profil
Davex:
Díky, teď už to skoro jde podle mých představ. Funguje to správně jen, když se ještě upraví ta cesta. Buď se přidá lomítko nebo musí být absolutní, ale nešlo by tohle ještě nějak obejít. V mém CMS nastavuje TinyMCE editor cestu sám a nechtěl bych, aby se musela upravovat. Jedná se o vkládání obrázků přes tento editor. Musí se nejspíš změnit nastavení TinyMCE, ale pokud by to šlo nějak jinak, tak bych to taky uvítal. V Tiny před uložením obrázku se cesta absolutní, ale po vložením se upraví na relativní (a bez lomítka před) a to ../soubor/atd. Snad to půjde změnit. Ale i tak díky moc
Davex
Profil
Pokud máš v cestě lomítka, tak to obejít nejde. Místo lomítka můžeš použít nějaký jiný vhodný znak.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0