Autor Zpráva
mafos
Profil
Dobrý den,
chci se zeptat, rozjel jsem vlastní server a pomalu na něj chci nahrát stránky, které provozuji (proto jsem ten server taky dělal, že :-) ). Nyní jsem u O2, rychlost uploadu 512kb/s a ještě ke všemu není garantovaná! Což mi tedy připadá asi málo na server, že? Našel jsem si tedy u nás ve městě internet přes kabelovku. Nabízejí 6 mb/s download i upload. Jenže přes optický kabel, který u nás v domě zatím samozřejmě není. Tak mi nabídlí garantovaný 1 mb/s upload. Zatím. Časem prý zavedou optický kabel, tak to už by asi nebyl problém. Stačilo by zatím ten 1mb/s?
Mockrát díky za pomoc.
t4nn3r
Profil
Záleží co je to za stránky, jaká bude návštěvost ...
mckay
Profil
mafos:
Pokud z toho serveru chceš udělat něco na styl uložto.cz, nebo rapidšér.com, málo to bude určtitě. Pokud chceš na těch stránkách psát něco o sobě, dát tam pár neobjemných videí a fotek, prográmků pro občasný download - potom by to mohlo stačit, ale ani tak to není ideální.
mafos
Profil
No, chci tam přesunout kompletně stránky www.halva.org www.hoteluloubu.cz www.tristudne.eu www.tristudne.com www.3studne.cz . Jsou to stránky, které můžou mít průměrně tak do 200 návštěv denně. Většinou jsou to jenom texty a nějaký fotogalerie. A ještě tedy na něm chci rozjet e-maily no. To by asi mohlo být na download náročnější co? Určitě z toho nechci udělat žádný server na stahování programů. Mohlo by tedy pro tyto účely zatím stačit 1mb/s?
Díky za rady.
Martin Maňaska
Profil
Provozovat takový server doma mi nepřijde jako dobrý nápad. garantovaný 1Mbit by už šel, těch 512 by stačilo taky, ale nechtěl bych být ten, kdo na ty stránky přistupuje a musí stále čekat.
Kdybych to už takhle musel vyřešit, asi bych se pokusil objemnější věci přesunout někam jinam.. Třeba když tam budou videa, tak je hodit na youtube, apd.

Nicméně jestli vám šlo o ušetření nákladů, tak se spíš zaměřte na hosting zdarma, jako je endora apd. Rozhodně vám zajistí větší rychlost a dostupnost, než budete schopen udělat v domácích podmínkách. Navíc ušetříte peníze za energii. Třeba endora přidává na stránky jen patičku s textovou reklamou, která se dá pěkně znenápadnit, takže pro podobné účely je to ideální, sám tam jedny zkušební stránky mám a jsem spokojen.

Na emaily použijte rozhodně nějaký hosting.. třeba google apps je pro to ideální, před časem jsem na něj přešel a pokud vám stačí cca 50 schránek, asi těžko najdete něco lepšího. Emaily musí fungovat a mít funkční zálohování, náhradu pro případ výpadku, apd., takže do domácích podmínek bych to rval jen v případě strachu z vládního spiknutí, které nás kontroluje na každém kroku, případně pokud jste terorista :)
mafos
Profil
No, on není problém si dál platit hosting. Jen jsem chtěl vlastní server :-) Spíš tedy moje touha, možná nějaké ušetřené peníze. Zatím to tedy nechám na placeném hostingu a počkám až mi pustí 6mb/s upload. Snad to bude brzo.
Díky za rady

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0