Autor Zpráva
CASO
Profil *
Zdravim ludia,
nejak sa snazim spojazdnit si apache, php a mysql ... vsetko by mi mohlo bezat som to konfiguroval podla navodu, ale nechce mi nacitat php.ini a nechapem preco.

phpinfo() hodi
"Configuration File (php.ini) Path C:\Windows
Loaded Configuration File (none) "
- v pripade ze php.ini nedam do C:\Windows
a hodi
"Configuration File (php.ini) Path C:\Windows
Loaded Configuration File C:\Windows\php.ini "
- v pripade ze php.ini je tam kde ma byt v C:\Windows, problem je v tom ze tie veci co su v nom nastavene neberie.
Napriklad extension_dir ./, alebo ked som testoval zmenu register_globals na On..tak tiez to nezmenilo a stale mi phpinfo() pise Off.

Nestretol sa uz niekto s tymto problemom? Uz sa citim bezradny.
Moderátor Davex: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Jan Tvrdík
Profil
CASO:
Zkoušel jsi restartovat Apache?
CASO
Profil *
jasné,.. ten reštartujem po všetkom čo robim
CASO
Profil *
No proste keď si dám do C:\Windows súbor php.ini tak sa mi to v phpinfo() javí že ho načítal (lebo sa hodnota Loaded Configuration File z (none) zmenila na C:\Windows\php.ini, ale v konečnom dôsledku sú tam stále defaultné údaje, ktoré v tom php.ini sú iné
CASO
Profil *
Tak som svoj problém zas vyriešil sám :).
Každopádne... stalo sa mi to na Win 7 taký zaujímavý úkaz.

Súbor C:\Windows\php.ini som skopíroval do môjho pracovného root adresára Server Root C:/web/prog/Apache2, lebo som sa dočítal že ako prvé sa hľadá php.ini v tomto priečinku. Najväčšia sranda bola že v tom priečinku odkiaľ som kopíroval C:\Windows bol už php.ini nastavený ako som potreboval, ale keď som ho potom otvoril tu C:/web/prog/Apache2 tak tam mal všetky nastavenia pôvodné... fakt som neveril vlastným očiam a neviem čím to bolo spôsobené, súbor otvorený v C:\Windows mal iné nastavenia ako ten istý skopírovaný súbor do iného priečinka. Tak som to len prekopíroval ručne v PSpade Ctrl+A Ctrl+C a Ctrl+V do toho nového súboru a už mi to chodí.

Záver ktorý z toho plynie súbor C:\Windows\php.ini vyzeral v skutočnosti inak ako vypadal keď som si ho otvoril a preto mi aj nesedeli nastavenia z phpinfo() a z otvoreného súboru C:\Windows\php.ini . Kto toto chápe a môže mi to vysvetliť budem rád :).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0