Autor Zpráva
panterek
Profil
Na webu jsem našel jen, jak aktivovat modul mod_rewrite, např. tady http://www.tutorio.com/tutorial/enable-mod-rewrite-on-apache, nedaří se mi ale najít, jak vůbec tento modul nainstalovat..Měl bych odkomentovat řádek v httpd.conf, jenže já mám tento soubor úplně prázdný. Když řádek LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so dopíšu ručně, tak beze změn. Pokud mám .htaccess soubor v rootovském adresáři, vypíše chybu 500..a je jedno, jestli v tom souboru mám RewriteEngine on nebo RewriteEngine off. Pokud soubor smažu, server funguje normálně...takže sice na to reaguje, ale mod_rewrite je neaktivní, resp. ho nejspíš nemám ani nainstalovaný...byla by rada?

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@localhost and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.
Apache/2.2.11 (Ubuntu) PHP/5.2.6-3ubuntu4.5 with Suhosin-Patch Server at localhost Port 80
Davex
Profil
Na Ubuntu se modul mod_rewrite zapíná příkazem:
sudo a2enmod rewrite

S následným restartem Apache:
sudo apache2ctl restart
panterek
Profil
Už se mi to podařilo zprovoznit, ve složce /etc/apache2/mods-available jsou moduly a v /etc/apache2/mods-enabled jsou povolené moduly..takže stačilo překopnout z mods-available do mods-enabled patřičný soubor rewrite.load ....to samé ale nejspíš vykoná příkaz, který poradil Davex, každopádně to potřebuju rozjet ještě na dvou servrech, tak to pomocí toho příkazu vyzkouším....díky moc

Myslel jsem, že se to instaluje nějakým binárkem..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0