Autor Zpráva
Robii
Profil *
Zdravím,
pročítal jsem už hodně diskusí na podobná témata, ale nenašel odpověď (nebo nepochopil že o ni jde :-) ).
Mám doménu robii.eu, k ní přes ISP nastavené (zatím) čtyři subdomény, např. bubo.robii.eu, k-trio.robii.eu, ..., kdy každé subdoméně přísluší konkrétní adresář, který nemá identické jméno (vlastně se liší pouze jedním podtržítkem). Takže např obsah k adrese bubo.robii.eu je v adresáři http://robii.eu/_bubo/, atd.
Momentálně toto nastavení funguje tak, že když zadám adresu bubo.robii.eu, zobrazí se obsah příslušného adresáře (zde "_bubo"), ale zároveň se v adresním řádku adresa změní na http://robii.eu/_bubo/ (což je skutečné umístění toho obsahu). Lze pomocí .htaccess zařídit to, aby se adresa nezměnila, tedy aby zůstala ve tvaru "bubo.robii.eu"? A jak?

Předem moc díky všem za pomoc lamovi.. :-)

Robii
Davex
Profil
Robii:
když zadám adresu bubo.robii.eu, zobrazí se obsah příslušného adresáře (zde "_bubo"), ale zároveň se v adresním řádku adresa změní na http://robii.eu/_bubo/
To je mi ale divný hosting, protože toto chování zcela postrádá logiku.

Nemyslím si, že to bude fungovat, protože hosting pravděpodobně přesměruje dříve, než se uplatní vlastní mod_rewrite pravidla v souboru .htaccess. Pro jednu subdoménu si zkus upravit pravidla z vlákna Soubor .htaccess - virtuální subdomény - problém a pokud to bude fungovat, tak dáme dohromady univerzální pravidla pro více subdomén.
Robii
Profil *
Super, díky moc,zkusím to a dám vědět...
Původně jsem tenhle požadavek napsal na admina svého hostingu, ale zřejmě to pochopil trošku jinak než jsem to myslel, takže napsal jen svůj názor místo toho aby to tak nastavil, napsal toto:

"Bud si to muzete udelat v .htaccess pomoci mod rewrite, nebo by se musely udelatextra subdomeny na jednom uctu. Ale to by pak neslo do tech vasich adresaru.
Ale musel by byt pro kazdou subdomenu vytvoren samostatny ucet a to by jste si uz nemohl zade delat sam, ale pokazde přes nas."


...takže jsem se pustil do shánění informací o tom, jak "si to udělat sám" protože nevím, kolik v subdomén budu v budoucnu potřebovat... ;-)

Robii
Robii
Profil *
...tak jsem si do .htaccess dal toto:

RewriteEngine On
RewriteBase /
Options +FollowSymlinks

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^bubo\.robii\.eu$
RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$
RewriteRule ^(.*)$ bubo/$1 [L,QSA,PT]


...a výsledek 500-internal server error.. :-(
.htaccess jsem umístil do rootu, kde se nacházejí adresáře subdomén (např. "_bubo", "_k-trio",...) a hlavní index. Ve skutečnosti (z pohledu ftp) jde o adresář "web", kam se umisťuje všechno, co má být na webu viditelné.

Napadlo mě - můj případ se liší od toho linkovaného návodu tím, že jména adresářů nejsou úplně stejná jako zadávané adresy subdomén - liší se (krom jednoho případu) tím podtržítkem - nemůže to být kámen úrazu? Nebo obecně - není podtržítko problém? Udělal jsem ty adresáře s podtržítkem schválně, aby byly přes ftp na první pohled odlišené od případných adresářů s daty pro hlavní index.

A ještě k tomu hostingu - administrace běží pod systémem ISPconfig, a nastavení těch přesměrování (bubo.robii.eu => robii.eu/_bubo) udělal admin hostingu přes sekci sites/subdomain takto (výpis pro adresu bubo.robii.eu):

Host: bubo
Domain: robii.eu
Redirect Type: No flag
Redirect Path: http://robii.eu/_bubo
Active: yes

Třeba by tohle mohlo pomoct k rozklíčování problému...víc informací už asi neseženu.. :-(
Původně jsem si myslel (doufal) že nastavení těch adres půjde také udělat přes ISPconfig, ale podle slov admina (citoval jsem výše) tudy zřejmě cesta nepovede.. ISPconfig má ještě v administraci sites možnosti "website" (tam se zdá že nemůžu přenastavit nic), "subdomain" (psal jsem výše) a "Aliasdomain" (obsahuje stejné nastavovací položky jako "subdomain" a k tomu ještě "Auto-subdomain").

Moderátor Davex: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Davex
Profil
Je možné, že na hostingu nejsou povolena vlastní pravidla v souboru .htaccess.Vyzkoušej to bez Options a se správným názvem adresáře:
RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^bubo\.robii\.eu$
RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$
RewriteRule ^(.*)$ _bubo/$1 [L,QSA,PT]


Stejně ale asi bude problém v nastavení subdomény, protože je tam definované přesměrování do podadresáře. Vhodnější by bylo nastavit alias, ale ISPconfig nepoužívám, takže nemohu poradit konkrétně. Vytvoření subdomény přes mod_rewrite bude možná fungovat po zrušení toho přesměrování a nastavení Auto-subdomain.
Robii
Profil *
Zdravím,
tak...to moc nefunguje... :-(
Zkusil jsem nejdříve jen přidat .htaccess s Tvým kódem a chovalo se to pořád stejně. Pak jsem zrušil přes ISPconfig to přesměrování (jen pro bubo.robii.eu) a...adresa zůstala správně, ale obsah ne - místo správného obsahu (z adresáře _bubo) se zobrazila vygenerovaná stránka, něco ve smyslu "Vítejte na vašich nových stránkách, tuto stránku můžete nahradit přepsáním index.html v adresáři "web"...." (hoooodně volný překlad z angličtiny :-) )
Nejlepší na tom je, že ten index.html ve "web" jsem už dávno nahradil svým indexem s jiným obsahem a ten se nezobrazil. Takže - místo toho, aby se zobrazil index z "_bubo", zobrazil se nějaký vygenerovaný index, který ovšem nikde na svém ftp účtu nemám.. :-D. Je to fakt nějaké...divné...
Zkusím asi zainteresovat admina toho hostingu, když mi poradil že to jde přes .htaccess, tak ať mi to předvede (ta přesměrování v ISPconfig stejně dělal on s tím, že podobně si mám udělat všechny ostatní subdomény, které budu potřebovat).. :-)
Dám pak vědět, třeba to tu někomu pomůže.. Ovšem, kdyby byl ještě nějaký nápad, sem s ním, vítám jakýkoli nápad, který by mi s mým problémem mohl pomoci..

Robii

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0