Autor Zpráva
Tomášek
Profil *
Zdravíčko,
chci se zeptat jestli nepůjde udělat toto:

mám adresu nějakásubdomena.neco.cz/mysql
a potřeboval bych aby se u každé takovéto adresy podstrčila stránka mysql.neco.cz

příklad:
uživatel zadá kavarna.neco.cz/mysql a podstrčí se mu mysql.neco.cz
a další zadá mléko.neco.cz/mysql a podstrčí se mu to samé

Děkuji za pomoc
Tomášek
Profil *
Tak jsem hledal jako blázen a podle mého to nepůjde co?
JAAkub
Profil
Tomášek:
Môžeš použiť aj PHP Header Location :
header("Location: mysql.neco.cz")
Tomášek
Profil *
To nepůjde neboť ve skutečnosti složka mysql neexistuje
JAAkub
Profil
Tomášek:
Tak potom:
Redirect 301 /mysql --URL--

Je to z JPW
Tomášek
Profil *
Mě jde o podstrkávání ne o přesměrování.
Tzn zadá nějakásubdomena.neco.cz/mysql (složka mysql neexistuje) ale přitom se podstrčí mysql.neco.cz
Davex
Profil
Jelikož je obsah na jiné subdoméně, tak by to šlo pomocí mod_rewrite pouze za asistence modulu mod_proxy a příznaku [P] nebo pouze pomocí mod_proxy. Tento modul obvykle na hostingu nebývá a jeho použití má též nevýhodu, že nezůstane zachována původní IP adresa klienta (viz podstrčení "jiného" webu).
Tomášek
Profil *
A nedalo by se to nějak udělat přes mod_rewrite s tím že by se neodkazovalo přes http:...
ale podle adresářové struktury na serveru?

/home/neco/public_html/subdomeny/mysql
Davex
Profil
Mod_rewrite nemůže přistupovat mimo DocumentRoot subdomény, takže by to pomocí něj nešlo. Pokud není v PHP omezeno open_basedir, tak by to možná šlo pomocí funkce include().
Tomášek
Profil *
mám to dělaný takto:
v té složce public_html jsou soubory které se zobrazuji jako www.neco.cz a je tam složka subdomény a v ní jednotlivé složky. Takže když zadám www.neco.cz/subdomeny/mysql tak se zobrazí to samé jako kdybych zadal mysql.neco.cz
Davex
Profil
Takže jsou všechny subdomény ve stejném prostoru a subdomény se rozhazují do podadresářů pomocí mod_rewrite? Potom by mělo stačit doplnit před stávající pravidla:
RewriteCond  %{HTTP_HOST|}  ^(kavarna|mleko)\.neco\.cz$
RewriteCond  %{ENV:REDIRECT_STATUS}  =""
RewriteRule  ^mysql(?:/(.*)|)$  /subdomeny/mysql/$1  [L]
Tomášek
Profil *
Ne administraci hostingu si zvolím název subdomény a složky kam to chci vytvořit a tam se mi vytvoří složka já volím /home/neco/public_html/subdomeny/název

a jelikož je to jakoby ve složce www (public_html) tak se na to dá přistupovat tak, jak jsem psal.

Bohužel to tvoje mi nejde

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0