Autor Zpráva
koumak
Profil *
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^content=([^&]+)$
RewriteRule ^einleitung\.php$ %1.html? [R=301,L]
RewriteRule ^([^/]+)\.html einleitung.php?rw=1&content=$1 [L,QSA]

Mám tento zápis v .htaccess -> potřeboval bych, aby po zadani domena.cz/dafafafd naskocila defaultni stranka jak to mají např na http://www.fina-oleje.cz/dasfadfdas

Co mám přidat do .htaccess, aby mi toto nevyhodilo 404 ale aby ho to hodilo na php skript, ktery to uz pak zvladne zpracovat? :) Díky

Moderátor Joker: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Joker
Profil
koumak:
Pro příště: Nakopávání vlákna příspěvky jako „nikdo nic?“ není slušné, je zbytečné a navíc vyřadí vlákno ze sekce "Bez reakcí", kde hodně lidí hledá nevyřešené dotazy, takže tím svému dotazu ještě uškodíte.

Jestli chcete jen "dafafafd", je to triviální, prostě napište pravidlo pro přesměrování "dafafafd" na titulní stránku.
Spíš ale chcete pro jakoukoliv "404" stránku zobrazit úvodní stránku, v tom případě můžete definovat úvodní stránku jako chybovou stránku pro 404 přes ErrorDocument 404. Více zde.

Poznámka: Nepřijde mi to ale jako dobrý nápad a osobně nemám rád, když tohle weby dělají. Důvod: Na 404ku se návštěvník obvykle dostane následováním neplatného odkazu. V tom případě je důležité mu říct, že nastala chyba a tohle není stránka, kterou chtěl.
Poslat příchozího z neplatného odkazu na nějakou stránku, která se sice tváří normálně, ale je tam úplně něco jiného než kvůli čemu dotyčný přišel, je kontraproduktivní.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0