Autor Zpráva
muflik
Profil *
Dobrý den, chtěl bych se zeptat spíše teoreticky, nainstaloval jsem z repozitáře ArchLinuxu apache2.2 (pacman -S apache). Nakonfiguroval jsem ho podle svých požadavků a teď bych potřeboval přidat podporu php, pochopil jsem že mám 2možnosti,
1. zkompilovat apache přímo s podporou php
2. pouštět php jako modul při startu apache

Druhá verze mi příde praktičtější a apache mám již nainstalován a nastaven, problém je, že mám nainstalované i php (pacman -S php),
jenže, žádný "libphp5.so" jsem nenašel, zjistil jsem, že by se zřejmě php mělo přímo zkompilovat pro podporu s apachem.
V tom by asi problém nebyl, znamenalo by to, že bych musel php odinstalovat, stáhnout zdrojové soubory a 'natvrdo' ho zkompilovat. Jenže, potom by o php nevěděl pacman (balíčkovací správce) a ani nevím jak by se to případně v budoucnu upgradovalo (asi smazáním a novou kompilací?), děkuji.
Davex
Profil
Doinstaluj ještě:
pacman -S php-apache
muflik
Profil *
Děkuji, to je přesně ono, nainstaloval jsem to, do httpd.conf jsem na konec souboru přidal
LoadModule php5_module modules/libphp5.so
Include conf/extra/php5_module.conf

pustil jsem apachectl -M to vypíše:
...
php5_module (shared)
Syntax OK


zapnu apache (/etc/rc.d/httpd start .... [DONE])
ale prohlížeč mi i tak vrátí zdrojový php soubor.

zkusil jsem v terminálu pustit příkaz php, vypíše mi to:
php: usr/lib/libxml2.so.2: no version information available (required by php)


pustil jsem příkaz locate libxml2.so.2, vypsalo to:
/usr/lib/libxml2.so.2
/usr/lib/libxml2.so.2.7.3


to nevím jestli je dobře nebo ne, zatím nevím co s tím, podívam se na to ještě zítra, kdyby jste ale věděl co s tím budu rád za každou radu :)
Davex
Profil
Možná pomůže obnova stránky v prohlížeči pomocí klávesy F5 nebo Ctrl+F5. Apache předtím asi už běžel, tak bude pro znovunačtení konfigurace vhodnější restart:
apachectl restart


Pokud nejde spustit PHP samostatně, tak by mohl pomoci upgrade všech balíčků v distribuci na nejnovější verze.
muflik
Profil *
Pustil jsem
pacman -Syu
a nastavil open_basedir a již to funguje, děkuji :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0