Autor Zpráva
Jany
Profil *
Vážení, omlouvám se, ze kostrbatou formulaci mého problému, nicméně nedokáži to popsat jinak.

Mám webový server, v PC je veřejná IP adresa, čili se na něj dostanu normálně z internetu, třeba http://ip.adr.e.sa a já bych si rád na tuto ip namapoval doménové jméno, abyvch místo ip mohl zadat např. http://adresa.cz. Můžete mi někdo říci, jak postupovat?

1) kde koupit doménu adresa.cz
2) co nastavit na svém PC?
Michal Kolesa
Profil
U nějakého registrátora koupíte doménu a v jeho administraci si nastavíte adresu DNS na svůj PC (na vaši veřejnou IP adresu).
Jany
Profil *
Děkuji za odpověď a jak by to bylo v případě, že bych chtěl mít více různých domén na mém serveru.
Michal Kolesa
Profil
koupíte si více domén.
Bacon
Profil
Ne, adresu DNS si na svůj PC nastavovat nebudete, musíte mít někde správu DNS záznamů = nějaké servery, nejčastěji ns1.neco.cz, ns2.neco.cz. To Vám přidělí registrátor. A Vy potom musíte nastavit IP adresu v DNS záznamech, nejspíš někde v administraci toho registrátora.

Já používám SubReg[.]cz (to není reklama, prosím). Jak taková správa vypadá, můžete vidět na screenshotu zde.

Snad to pomohlo víc, než kostrbatá odpověď od Michala.

EDIT:
2) Potom bude potřeba provést nějaké nastavení v Apachi, to já ale neovládám. Každopádně na mém VPS to vypadá takto:
<VirtualHost *:80>
    ServerName adresa.cz
    ServerAlias www.adresa.cz
    RewriteEngine On
    VirtualDocumentRoot /home/www/adresa.cz/subdomeny/www/
    php_admin_value open_basedir /home/www/adresa.cz:/tmp
</VirtualHost>
 
<VirtualHost *:80>
    ServerName adresa.cz
    ServerAlias www.*.adresa.cz
    RewriteEngine On
    VirtualDocumentRoot /home/www/adresa.cz/subdomeny/%2/
    php_admin_value open_basedir /home/www/adresa.cz:/tmp
</VirtualHost>
 
<VirtualHost *:80>
    ServerName adresa.cz
    ServerAlias *.adresa.cz
    RewriteEngine On
    VirtualDocumentRoot /home/www/adresa.cz/subdomeny/%1/
    php_admin_value open_basedir /home/www/adresa.cz:/tmp
</VirtualHost>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0