Autor Zpráva
mafos
Dobrý den,
mám takový menší problém. Z vnitřní sítě se nemůžu dostat na doménu hostovanou na serveru ve vnitřní síti. Určitě je to routerem, protože na jiným to šlape OK. Prosím Vás, nevíte někdo, co tam kde nastavit? Stačilo by jenom nakopnout, vůbec totiž nevím co mám hledat :-( A návod k routeru nemám a na netu taky není. Je to kabelový router a je takový podivný :-)
Díky za jakoukoliv radu
Davex
Pokud je server i tvůj počítač za stejným routerem se zapnutým NATem a přistupuješ na veřejnou IP adresu routeru, tak to některé routery opravdu blokují. Pokud potřebuješ přístup k testování, tak si do souboru hosts přidej lokální IP adresu serveru a všechna doménová jména, která potřebuješ nasměrovat na server.
10.0.0.10  example.com www.example.com subdomain.example.com
mafos
Asi nerozumím. Do souboru hosts, který je v serveru? Nebo v pc? Jinak venku server v pohodě funguje, NAT mám nastavenej, DMZ v cajku :-) Ale ta vnitřní síť :-( To mě trápí. Snad se to nějak povede zprovoznit.
Davex
Uprav si soubor hosts na počítači, ze kterého chceš přistupovat na server. Na server se pak budeš připojovat přímo.
mafos
Moje wokna a já (wokna možná jo já určitě ne :-) ) takový soubor neznáme :-(
Nedá se to nějak nastavit v routeru? Aby to jako nefungovalo jenom mě ale všem ve vnitřní síti?
Díky

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: