Autor Zpráva
FrantaFranta
Profil *
Předem se omlouvám za špatnou sekci, ale nevěděl jsem kam to přesně zařadit.

Mám tu problém s mod_rewrit.

Projekt mám na adrese 127.0.0.1/projekty/pm/RS/ a já chci 127.0.0.1/projekty/pm/RS/index.php?Page=Novinky aby bylo 127.0.0.1/projekty/pm/RS/Novinky, ale když se o to pokouším tak mi to prostě nejde.

Mám toto -
RewriteEngine on
RewriteRule    ^(.*)    index.php?Page=$1

Asi určitě je to špatně, zkoušel jsem to poskládat z různých příkladů ale nejde to asi z toho důvodu že je to na localhostu...
Pokud by byl někdo tak hodný a mohl by mě tu napsat co mám špatně byl bych rád. :) Díky
SpotRudloff
Na localhostu .htaccess nefunguje.
Majkl578
SpotRudloff:
Důvod?

FrantaFranta:
Podívej se, jestli máš v nastavení Apache pro složku s weby povolenou direktivu AllowOverride, nejlépe na hodnotu All.
SpotRudloff
Na obyčejném localhostu (hotové sestavení ad. WAMP, ComplexWebServer).
radas
Profil *
vyzkoušl bych
RewriteEngine on
#cesta od root adresare
RewriteBase /projekty/pm/RS/
#pravidlo
RewriteRule ^([^/]+)/?$  index.php?Page=$1

SpotRudloff:
.htaccess mi nefungoval akorat na complex web server - dodnes nevim proč..jinak na vertrigu mi jede bezproblemu..
FrantaFranta
Profil *
SpotRudloff:
Mám Vertrigo a tam mod_rewrite je nainstalovaný a zobrazuje se mi i v PHPinfo takže tak :).

Majkl578:
Koukal jsem na to a je to tam víckrát to "AllowOverride" ale u všech je hodnota none. :)
FrantaFranta
Profil *
<Directory />
Options FollowSymLinks
AllowOverride All
</Directory>
FrantaFranta
Profil *
radas:
http://127.0.0.1/projekty/pm/RS/Novinky tak to funguje, ale ne tak docela protože text zůstane stejnej jako je na klasickém indexu což znamená že se to pouze nenahrálo, ale pokrok, Díky :)
radas
Profil *
a je dobře tvořeny odkaz- bacha na českou diakritiku...aby to tam nehazelo zmetky...
FrantaFranta
Profil *
Asi jsem blázen, nebo hlupák, ale teď to pro změnu zobrazí pouze text, takže to vypadá jako by se nenahrávaly styly....
radas
Profil *
no ale bacha při odkazovani na css soubor, dejte si zobrazení zdroj.kodu a zkontrolujte si cesty ....
FrantaFranta
Profil *
Když kontroluji projekty/pm/RS/style.css, tak se mi to přepíše indexem :D... Sem z toho ale janek... Takže to přepisuje úplně všechny i s koncovkou :)
radas
Profil *
tak se mi to přepíše indexem co si mam podtim představit?

jen takovy maly pokus když se do prohližeče zada adresa

http://127.0.0.1/projekty/pm/RS/Novinky

zkuste dat před soubor nazev.css toto ../nazev.css mělo by se to zobrazit i s css
FrantaFranta
Profil *
radas:
../style.css to se mi posune ještě o složku zpět.

tak se mi to přepíše indexem co si mam podtim představit?

Prostě, když v prohlížeči otevřu style.css který je ve stejné složce jako index.php tak style.css má text z index.php, prostě tam nění styl :)
radas
Profil *
ups...stale nerozumim:(
proč v prohližeči otvirate style.css a ne index.php?
FrantaFranta
Profil *
No chtěl jsem zkontrolovat tu cestu.. A když otevřu style.css tak má text co je v index.php
FrantaFranta
Profil *
Tak jsem to "vyřešil", ale furt mi to trochu blne...

Mám -
RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond  %{REQUEST_FILENAME}  !-d
RewriteCond  %{REQUEST_FILENAME}  !-f
RewriteRule  ^(Novinky|Clanky) index.php?Page=$1  [L]

A když dám potom, adresa.cz/Novinky, tak se to nahraje, ale obrázky ze style.css ktery jsou v adresa.cz/images se nezobrazují a jsou vedeny jako že jsou v adresáři Novinky tedy adresa.cz/Novinky/images..
synnasek
Zkus do složky kde nechceš , aby se ti to přepisovalo nahrát .htaccess prázdný.Mě to pomohlo.
FrantaFranta
Profil *
Jo dobrý už to funguje, díky

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: