Autor Zpráva
jrw
Profil
Zdravím,
mám na počítači nainstalovaný webový server (complexwebserver od ponkráce) a potřeboval bych ho nějak zrychlit, stránky se načítají dost pomalu. Chtěl bych se zeptat jak se dá najít slabé místo, případně co nastavit aby se server zrychlil.

Díky
nightfish
Profil
Mám auto (červené), ale moc mi nejede. Nevíte co by se s tím dalo udělat?
Majkl578
Profil
Co znamená pomalu? Jak výkonný máš počítač? Dodej více infomací, "ono to nefunguje" není moc přínosná informace při řešení problému.
jrw
Profil
Na úvod jsem čekal nějakou obecnou odpověď abych věděl na co se mám zaměřit ale pokud dostanu konkrétní radu budu jen rád. Takže počítač je:
windows xp professional verze 2002
servis pack 3
intel pentium dual cpu 2.00 GHz
RAM 3.25 GB

mysql a apache je ve verzi:
mysql - 5.1.30-community
Server Version: Apache/2.0.55 (Win32)

a detaily nastavení jsou zde www.maneli.cz/conf/

Díky za jakoukoli (smysluplnou) odpověď.

Jo a že se to pomalu načítá tak tím myslím že trvá dlouho než se po kliknutí na odkaz zobrazí stránka. Mě to přijde že se to dlouho načítá z databáze, ale je to jenom dojem, nevím jak a co změřit. Jo je to web na drupalu.
A taky trvá pekelně dlouho než se do phpmyadmina (verze 2.11.6) naiportuje databáze (v průměru má tak 1.5 MB .zip).
nightfish
Profil
jrw:
Tak dobře...
Jak rychle se ti načte statická stránka? Jak rychle se ti načte nějaká jednoduchá stránka v PHP, která načítá data z databáze? (dotaz do jedné tabulky, vypsání 100 prvních řádků)
jrw
Profil
obě, tj. statická stránka typu:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
  <head>
  <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
  <meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com">
  <title></title>
  </head>
  <body>
  
  <h1>pokus</h1>

  </body>
</html>



i stránka s dotazem do databáze na 100 řádků se načítají zhruba stejně, trvá to přibližně 240ms (měřil jsem to ve fireburgu).

Moderátor Davex: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
jrw
Profil
omlouvám se, nevšiml jsem si toho
bohyn
Profil
jrw:
A ten drupal se načítá jak rychle? Možna by to chtělo postupně vyhazovat jednotlivé moduly a zkoušet který to brzdí. Že phpMyAdmin neni žádný rychlík je celkem známé. Velké soubory je lépe importovat přímo přes mysql.exe

Davex:
Příště by to chtělo nesmazat půl příspěvku

Moderátor Davex: Řešení problému s úpravou příspěvku bylo vytrženo do samostatného vlákna Opera 9.23 chybně interpretuje HTML kód <?>
jrw
Profil
S Drupalem problém není, na hostingu běží docela v pohodě a i import přes phpmyadmina je nesrovnatelně rychlejší než na tom lokále. Chyba bude někde v nastavení apache nebo mysql, asi. Jenom nevím jak zjisti kde je chyba nebo co měřit a jak.

Jinak ten příspěvek je celý, nic se tam nemazalo.
jrw
Profil
[#2] nightfish tak jsem po tom úvodu čekal smršť zasvěcených rad a zatím nic moc
bohyn
Profil
jrw:
Přina by mola být:
- v použití InnoDB vs MyISAM databáze. Nevim jestli s InnoDB Drupal počítá. (v konfiguraci máš InnoDB jako default)
- poškozené indexy, v phpMyAdminovi si nech zkontrolovat tabulky.
- MySQL respektive jakékoliv SQL potřebuje volnou paměť pro práci s tabulkama. Koukni kolik máš volné paměti (3,25GB je sice relativně dost, ale když si otevřeš Photoshop, prohlížeč, Dreamweaver, ... tak zjistíš že to až tak moc neni).
__construct
Profil
Sorry za OT:
jrw:
smršť zasvěcených rad
vieš kde je chyba ? .. Tým, že si asi jediný kto ten "užasný - komplexný web server" používa .. väčšina ľudí tu na Windowsoch používa XAMP alebo WAMP balík.
jrw
Profil
no já jednak netvrdím že je úžasný a druhak je to celkem jedno, stejně je tam jenom apache, php a mysql a nastavení bude +/- stejné
jrw
Profil
[#11] bohyn
- paměti by mělo být dost, všechno jsem pozavíral a bylo to to samé
- tabulky jsem kontroloval
- pokud jsem se správně díval na hosting kde to běží v pohodě tak v použití InnoDB vs MyISAM to taky nebude

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0