Autor Zpráva
maks
Profil
Ahoj,
ehm, popis by byl zdlouhavý, ukážu příklad, o co mi jde.

Mám adresy přes RS připravené pro multilingual web, mám tedy CS větev, EN větev atd.

Jazyk se mi zobrazuje v URL coby složka, tedy třeba http://www.web.cz/cs/sluzby/sluzba/. A já se ptám, jestli jde nějak nastavit přesměrování, aby se po zadání této URL přesměrovalo na http://www.web.cz/sluzby/sluzba/, tedy, aby se změnila i URL v adresním řádku?

Chci ji měnit, aby nějaké CS neobtěžovalo uživatele české verze a zároveň jsou odkazy generované CMSkem, kde by sice CS větev nemusela být, ale pro přehlednost a další manipulaci s daty je.


Děkuji za ochotu a pomoc :-)
SwimX
Profil
maks:
řečil bych to PHPkem. Tedy předpokládám, že se vše includuje do indexu.php podle druhého parametru url. Tak prostě na začátek dát switch prvního parametru. A pokud to není jeden z jazyků, přesměrovat na /cs/další parametry.
maks
Profil
SwimX:
vím, jak to myslíš, ale bohužel je to trochu složitější. Ptal jsem se na to z toho titulu, že jsem zde - http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=31&topic=110050 - viděl totéž, akorát v opačném směru. Tak jsem usoudil, že to půjde i opačně :-)

Nepůjde?


Nicméně i tak děkuji za reakci a omlouvám se za zpoždění, se kterým píšu.


Děkuji.
Davex
Profil
maks:
Čiliže potřebuješ přesměrovat URL na adresu bez /cs/ a redakčnímu systému následně zpět /cs/ podstrčit, a to vše beze změny generování odkazů v redakčním systému?

Přesměrování půjde takto:
RewriteEngine On
RewriteRule  ^cs/(.*)$  /$1  [R=301,L]

Ale pro zachování funkčnosti české verze se ještě musí upravit stávající přepisovací pravidla.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0