Autor Zpráva
Mirek1
Profil *
Ahoj, chtěl bych se zeptat kolik by tak měl mít server optimálni rychlost uploadu při návštevnosti približně tak 1000 lidi denně? Děkuji
bohyn
Profil
Mirek1:
Záleží co je to za web. Pokud je tam jedna krátká statická stránka bez obrázků tak stačí i míň než 1Mbit. Pokud by to byl fileshare tak 100Mbit může být málo :). Bez přesnějších informací se dá akorát konstatovat že většině webů by měl stačit 10Mbit. Nechceš si doma stavět web server, že ne?
Mirek1
Profil *
mno prvně jsem chtěl, ale jak se tak dívam tak by nebyl rovnou záležitostí. A proč se ptáš?
Mirek1
Profil *
Mirek1:
* by internet nebyl levnou záležitostí
Mirek1
Profil *
Když už tak, tak bych se chtěl zeptat na nějaké stranky (webový server) placený s podporou PHP, MySQL, JavaScriptu jesli můžeš nějaký dobrý doporučit, který rychlý a alespon přiměřena cena.
bohyn
Profil
Mirek1:
Přiměřená cena je relativní pojem. Každý má jiné nároky a hostingy nabízejí různé složby (dostupnost, podporu různých technologií, zálohování...). Doporučil bych podívat se na nezávislé měření dostupnosti a odshora hledat hosting který ti cenově sedne. Solidní hosting by také měl na požádání umožnit zkušební provoz (třeba jen na doméně 3. řádu) aby ses mohl seznámit s administrací atd.
Dobré reference jsou například na: www.cesky-hosting.cz nebo www.web4ce.cz.
Mirek1
Profil *
našel jsem tyto dva, vypadaji zajimavě http://www.web4ce.cz/cz/webhosting/balicky/start.html a http://www.svethostingu.cz/webhosting/
jen nevím jestli to podporuje i dynamické stránky a co znaméná přesně ten

# memory limit 16 MB
# execution limit až 10s

mno který je lepší volba?
Kdyžtak tu napíšu co bych ješte přesně potřeboval.

podpora PHP 5, MySQL, Javascript (dynamické stranky, tedy ajax)
minimalně 1GB volného místa
domeny 3 řádu
počet db si nejsem jisty, vžycky jsem používal jen jednu, je tam nějaka výhoda když je více databázi, krom toho že to je přehlednější a možná rychlejší?
záloha není potřeba, podpora taky ne
přístup přes FTP
Podpora mysqli

to je snad vše co bych tak asi potřeboval, mno a cena nejlépe do těch 600,-kč na rok
promintě že tak otravuji:) ale do tet jsem používal ic.cz a vzhledem k výpadkum a rychlosti je to naprd (ale je to free tak co bych mohl čekat)
bohyn
Profil
Mirek1:
# memory limit 16 MB
Paměť dostupná pro PHP. Pokud nepracuješ s obrázky tak by ti to mělo stačit. Kolik tvoje scripty potřebují se dá se zjistit pomocí funkce memory_get_peak_usage(true) někde na konci scriptu

# execution limit až 10s
Limit jak dlouho smí PHP generovat jednu stránku. Po vypršení 10s je skript násilně ukončen.

počet db si nejsem jisty, vžycky jsem používal jen jednu, je tam nějaka výhoda když je více databázi, krom toho že to je přehlednější a možná rychlejší?
Obvykle se používá jedna databáze pro jeden projekt. Použití více databázi může být přehlednější až několika sesítek/stovek tabulek, ale zase můžeš být jedním spojením připojen k jedné databázi zároveň.
Jestli rychlejší je dost sporné, rozhodně až při stovkách tabulek (záleží taky na filesystému).

Další požadavky splní většina webhostingů
bohyn
Profil
600/rok není moc velký rozpočet, zvlášt pokud v tom má být i doména. Hned první ze seznamu hosting90.cz má akci 5GB za 45,-. Armin.sk nabízí zajímavý tarif pro studenty

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0