Autor Zpráva
pavuk
Profil
Zdravím, potýkám se mírně s Wordpresem, a chtěl bych zobrazit při příchodu na stránky místo přednastavenýho "index.php" stránku, kterou jsem ve WP vytvořil, tedy např. "uvod.php". Jednoduchá záměna samozřejmě s ohledem na skládání stránek skriptem nefunguje.

Našel jsem tady na disikuzi spoustu vláken, ale většinou se jedná o přesměrování a podobně, stejně tak jsem se ztratil v záplavě návodů na netu, nejsem z toho moudrej... Předpokládám na základě toho co jsem tu přečetl, že by se o to mohl postarat soubor .htacess. Můžete mi poradit?
Díky
DJ Miky
Profil
Buďto můžeš pomocí mod_rewrite přepsat ^$ na uvod.php, nebo můžeš nastavit DirectoryIndex:
DirectoryIndex uvod.php
pavuk
Profil
Příliš tomu nerozumím, takže snad nějak takhle? Vykutal jsem to z jinýho vlákna...
RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteRule ^index$ uvod.php [QSA,L]
DJ Miky
Profil
Buď
RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteRule ^$ uvod.php [QSA,L]

nebo
DirectoryIndex uvod.php
pavuk
Profil
Tak děkuju za ochotu, ale je s tím tolik potíží, že se tomu raději vyhnu. Stránka se nedá ve WP pojmenovat (aspoň jsem to nikde nenašel) ale generuje si sama nějakej název podle id, navíc se nedá skrýt vlastní "home"sácká stránka WP takže by to bylo zdublovaný, prostě kapituluju. Ale i tak díky
Kajman_
Profil *
A nechcete ve WP jen nastavit nějakou připravenou stránku jako úvodní? To tuším šlo naklikat.
pavuk
Profil
Bohužel u toho sedím od dopoledne a mám dojem že jsem administraci prolezl asi 164x, ale nic takovýho jsem neobjevil. Pokud by to šlo, byl bych neskutečně vděčnej za radu, protože už mi slzí oka…
Kajman_
Profil *
http://codex.wordpress.org/Creating_a_Static_Front_Page
pavuk
Profil
Kajman:
Na to můžu napsat jen tři slova - jsem totální jantar... Díky moc

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0