Autor Zpráva
hobr
Profil *
Zdravím! Staré, zaprášené, ale stále aktuální téma. Mám nahraný redakční systém na adrese www.example.com/test a potřeboval bych ho uvést do provozu. Někde jsem četl, že to jde pomocí mod_rewrite, kdy se mi z rootu uživatelé dostanou na adresář test, ale ten nevidí, tedy je provedeno přesměrování z rootu na adresář test a přepsána URL z www.example.com/test/ na www.example.com/. Nemůžu to ale nikde dohledat a v různých manuálech, co jsem prošel, se zrovna tohle neřeší… Díky moc.
Joker
Profil
hobr:
A co prostě překopírovat soubory z adresáře test do kořene webu?
Mít ostrou aplikaci v adresáři pojmenovaném „test“ není zrovna ideální.
hobr
Profil *
Ona není pojmenovaná test, to je jen příklad, on by ten adresář neměl být vůbec vidět, měl by být v URL vymazán. Kopírování souborů bych se chtěl vyhnout, jednak proto, že už tam jsou naukládané dokumenty a musely by se na ně předělávat odkazy (odmazávat onen testovací adresář) a jednak těch souborů ke kopírování je... Jak jsem psal, někde jsem četl, že to pomocí mode_rewrite jde, ale nemůžu to najít...
Kajman_
Profil *
Kopírování souborů bych se chtěl vyhnout, jednak proto, že už tam jsou naukládané dokumenty a musely by se na ně předělávat odkazy (odmazávat onen testovací adresář)

Určitě je lepší upravit odkazy teď zavčas před spuštěním, než mít na webu při každém požadavku přesměrování.

A příště si raději testujte na test.example.com, když tam dáváte absolutní adresy, ať nemusíte vymýšlet, jak házet klacky pod nohy lidem a robotům, co zavítají na Vaši stránku.
hobr
Profil *
Nevím, jaký je rozdíl mezi test.example.com a example.com/test, když jde o neveřejnou testovací adresu a proč bych měl raději používat tu vaši... Lidi by s přesměrováním pomocí mod_rewrite problém mít neměli, ne? Ti ho ani nepostřehnou. Pokud jde o roboty nevím, můžete mi potencionální problémy, prosím, upřesnit? Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0