Autor Zpráva
MyFlower
Profil
Ahoj,

chtěl bych povolit prohlížení logů přes www rozhraní, ale ať dělám co dělám, vždycky skončím na error 403.

konfigurák apache:
...
Alias /logs /var/log/apache2/
<Directory /var/log/apache2/>
  Options +Indexes 
  Order allow, deny
  Allow from all
</Directory>
...


práva pro složku /var/log/apache2:
drwxrwxrwx 2 www-data www-data    4096 2010-09-07 18:52 apache2


mám nastavená práva jak pro apache, tak v systému - co dělám špatně? Co mi nedošlo = proč mi to nefunguje?

Díky za odpověď.
temistokles
Profil
Skús zmazať medzeru medzi allow a deny, tj.:

Order allow,deny
.
MyFlower
Profil
temistokles:
Skús zmazať medzeru medzi allow a deny

Tím to bohužel neni :)
Davex
Profil
MyFlower:
Pokud používáš VirtualHosty, tak nastavuješ Alias a <Directory> v sekci <VirtualHost>? Vypadá to na Debian/Ubuntu, takže v souboru /etc/apache2/sites-enabled/example?
MyFlower
Profil
Davex:
Nejsem si přesně jistý co tím myslím - nastavuju to v souboru, který jsem si vytvořil v /etc/apache2/sites-enabled/aliases a mám v něm těch pár řádků co jsem psal výš. VirtualHosty mám odděleně po doménách v dalších souborech.
Davex
Profil
Nastavení přístupu do adresáře s Aliasem by mělo být v nějaké sekci pro <VirtualHost>, protože jinak se to asi přepíše standardním zákazem pro <Directory />. Tzn. přesunout obsah souboru aliases do souborů s nastavením VirtualHostů.
MyFlower
Profil
Davex:
zkusil jsem tři věci - vložil jsem alias a nastavení souboru do prvního načítaného skriptu & do posledního načítaného skriptu & vložil jsem to i mezi jeden <VirtualHost></VirtualHost> -- ani jedno nepomohlo...

Co vůbec nechápu je, proč mi nejde zrovna tenhle alias, když mi všechny ostatní fungují - dokonce i phpmyadmin, který je v /etc/...
Davex
Profil
MyFlower:
Restartuješ Apache po provedení změny v konfiguračním souboru? Ještě by to nemusela dovolit bezpečnostní politika, pokud používáš SELinux nebo AppArmor.

Asi by bylo lepší, vytvořit pro každý VirtualHost oddělenou adresářovou strukturu a logy, dočasné soubory, sessions, html, subdomény atd. ukládat do ní. Přístup k logům pak umožnit pouze přes SFTP nebo FTP over SSL.
MyFlower
Profil
Davex:
Apache restartuju, SELinux jsem zkoušel vypnout (nečekaně to nepomohlo). A přístup přes FTP si nastavit můžu, ale už to nebude splňovat účel - aby to bylo co nejrychleji dostupné [tzn. přes HTTP].
Davex
Profil
MyFlower:
SELinux jsem zkoušel vypnout (nečekaně to nepomohlo)
Jak? Pomocí příkazu echo 0 > /selinux/enforce?
MyFlower
Profil
Davex:
pomocí
setenforce 0
Davex
Profil
MyFlower:
setenforce 0
To vyjde nastejno. Jaká je po vypnutí SELinuxu chyba v error.logu a není ještě nějaká zajímavá chyba v syslogu?
MyFlower
Profil
Davex:
Moc děkuji za pomoc. Chyba byla naprosto jinde - měl jsem zakázané soubory .cgi.

[/etc/apache2/apache2.conf]
<FilesMatch "^.*\.(ini|inc|cgi)$">
Order Deny,Allow
Deny from All
</FilesMatch>

jsem změnil na
<FilesMatch "^.*\.(ini|inc)$">
Order Deny,Allow
Deny from All
</FilesMatch>


a už to šlape :-) a mimochodem - díky tobě jsem v syslogu zjistil, že mi někdo brutí FTP, čehož bych si asi jinak nevšimnul :-D
Davex
Profil
MyFlower:
Chyba byla naprosto jinde - měl jsem zakázané soubory .cgi.
Ještě jsi je mohl nechat zakázané a odebrat index.cgi z konfigurace DirectoryIndex v souboru /etc/apache2/mods-enables/dir.conf.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0