Autor Zpráva
dub
Profil *
Jsem začátečník, který se naučil html a relativně css. Všechny stránky mám statické v (x)html.
Protože se v nich začínám již ztrácet, tak jsem odvážně vkročil do vod PHP a zdárně na každé stránce použil 4krát fci include :-) (pro záhlaví, menu, levý sloupec a zápatí).
Možná vám to přijde snadné, ale já mám z toho opravdu radost...
O co mi jde?
Pěkně prosím, potřeboval bych pomocí "Mod_rewrite" přepsat u všech názvů souborů jeho příponu PHP na HTML.
Odpovídající článek o problematice jsem "zde" na webu přečetl, potíž je v tom, že tomu za mák nerozumím (akorát na to valím čočky) třeba problematika regulárních výrazů??? Asi jsem na to již starý.

Díky za případnou pomoc.

Prosím o kompletní zápis... chybových zpráv jsem viděl více než dost. :-)

Dub nejen vzrůstem ;-)
Homer
Profil
Mohlo by fungovat tohle:
RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)\.php$ $1.html [QSA]
Davex
Profil
Homer:
Domnívám se, že dub chce pravý opak. Má skripty s příponou .php a chce k nim přistupovat jako k souborům s příponou .html.

dub:
Jsou dva možné způsoby:

1) Skriptům dát příponu .html a zařídit, aby se v nich interpretoval PHP kód stejně, jako v souborech s příponou .php. Zapne se to pomocí této konfigurační volby v souboru .htaccess:
<FilesMatch "\.html?$">
  SetHandler application/x-httpd-php
</FilesMatch>

2) Místo souboru s příponou .html podstrkávat PHP skript se stejným názvem a příponou .php - pro tuto variantu lze použít upravené Homerovo pravidlo s prohozenými parametry:
RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)\.html$ /$1.php [L]
Homer
Profil
Davex:
Zřejmě jsem opačně pochopil zadání. Pokud je to tak jak píšeš Ty, je Tvé řešení samozřejmě správné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0