Autor Zpráva
noems
Profil *
Ahoj vsem,

mohl by mi prosim nekdo objasnit jak spravne nastavit OS Windows 7 Ultimate?

V tomto OS mam nainstalovany virtualni system Debian Lenny jako webserver (apache2, mysql, php) bez desktopu na kterem mam spustene nejake vlastni malinke projekty a nevim jake je spravne nastaveni. Myslel jsem, ze kdyz spustim ve Windows 7 prohlizec, a nastavim do proxy serveru ip adresu toho virtualni serveru tak to bude OK, ale neni, pak jsem zkusil jinou moznost, ze jsem editoval soubor Windows/system32/drivers/etc/hosts a nastavil pozadovane adresy tak, ze jsem je smeroval na ip virtualniho stroje ale tato moznost neni taky to prave orechove, chova se to nejak divne, stranky se nacitaji uplne silene pomalu a navic jako by se to tahalo jeste z nejake cache nebo co. Byl bych vam vdecen za radu jak se takova situace da vyresit. Mnohokrat dekuji

Moderátor Davex: Titulek „Nastaveni IP adresy“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Moderátor Davex: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Davex
Profil
1) Ve virtualizačním programu nastavíš virtuální síťové rozhraní do módu bridge (síťový most)
2) Pokud má virtualizovaný systém nastaveno získání IP adresy pomocí DHCP, tak by měl dostat IP adresu ze stejného rozsahu jako Win7.
3) V prohlížečí vypni používání proxy serveru a to adresního řádku zadej IP adresu virtualizovaného systému.
4) Pokud chceš používat místo IP adresy názvy, tak do souboru hosts přidej řádky pro převod názvů na IP adresu virtualizovaného systému.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0