Autor Zpráva
tHx
Profil *
Zdravím, je mi to trapné sem podávat takový triviální dotaz, ale už jsem si nad tím vylámal všechny zuby. Něco mi uniká... Stále mi nejde mod_rewrite (pravidla jako taková musí být správně, protože na hostingu fungují, jenom pod EasyPHP ne. navíc mi to přestalo fungovat až po update).

Windows 7 64-bit, EasyPHP v5.3.3.1 (spuštěno jako správce)
httpd.conf upraven podle všech dostupných informací (jejich fórum, toto fórum), ovšem něco musí být špatně a proto přikládám conf
http://dataport.cz/file/224821/httpd.conf

Děkuji za pomoc.
ShiraNai7
Profil
Nevidím kde by mohl být problém (řádek načítající mod rewrite modul není zakomentovaný)..
Doporučuji přejít na xampp - používám již několik let a funguje mi bez problémů na různých OS 32 i 64bit.
Yuhů
Profil
tenhle httpd.conf je k ničemu, protože tam je akorát odkomentovaný modul rewrite, ale žádná rewrite pravidla tam nevidím.

Blbý dotaz to není, ale hlavně potřebujeme vědět, jak přesně vypadá, když "stále nejde". Píše to něco? Děje se něco? Nějaká chyba? Pětistovka?

Na EasyPHP mod_rewrite normálně na testování používám, takže v tom problém nebude.
Yuhů
Profil
jo a kromě chyb potřebujeme vědět, kam píšeš mod_rewrite příkazy a případně jaké
tHx
Profil *
Apache vypíše 404.
index.php s .htaccess (ve kterém jsou pravidla, pro jistotu přikládám) není umístěn v DocumentRootu, ale mám nastavený alias na D:\LOCALHOSTwww (načítá se jako http://127.0.0.1/localhost/ ) (jak je možno vidět v httpd.conf) tudíž testovací index.php má adresu http://127.0.0.1/localhost/stranka/index.php ( D:\LOCALHOSTwww\stranka\index.php )
Davex
Profil
Ta pravidla v souboru .htaccess přepisují na soubor /index.php a nikoliv na skript /localhost/stranka/index.php. Proto ta chyba 404, když soubor /index.php neexistuje.
tHx
Profil *
Davex:
Zcela správně :) Děkuji Vám!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0