Autor Zpráva
Andrea
Profil *
Dobrý den, nevíte prosím někdo, jak blokovat vstup z Česka a Slovenska?
A umožnit přístup pouze jedné IP adresy z česka?
Dranel
Profil
Výsledek 10 sekundového hledání na Googlu: http://www.qark.net/clanek/jak-zjistite-stat-podle-ip-adresy
Andrea
Profil *
hm, to jsem nějak nepochopila....
je správný tento kód, prosím prosím? blokace ČR, SK ale moje IP docoleno?
Ale nějhak mi nefunguje? Dává se zcela dolu do .htaccesc

order allow, deny
deny from .cz
deny from .sk
allow from all
allow from 88.103.63.59
margin
Profil *
Jestli to správně chápu, tak na čtvrtém řádku povoluješ přístup všem, i těm, kterým jsi to na druhém a třetím řádku zakázala.
Andrea
Profil *
aha, no jsem naprostej laik

margin:
Andrea
Profil *
No jo, ale stejně to nefunguje furt
Davex
Profil
Pořadí vyhodnocování by mělo být opačně. Nejdřív všechno zakázat, a pak povolit výjimku.
Order Deny,Allow
Deny from .cz
Deny from .sk
Allow from 88.103.63.59
Andrea
Profil *
Díky moc. Zlatej kluk.
Když však odendám mojí IP, abych zkusila, jestli se tam nedostanu, tak to pořád funguje? že by to chvíli trvalo?

Davex:
Davex
Profil
Přístup bude fungovat z IP adres bez revezního DNS záznamu, což je případ té 88.103.63.59. Zjednodušeně řečeno nemá IP adresa přiřazeno doménové jméno a server tedy nemůže zkontrolovat, zda je z domény .cz nebo .sk.
Andrea
Profil *
aha, děkuji moc
Davex:
Andrea
Profil *
Mimochodem, existuje způsob, jak to bloknout pro IP bez DNS záznamu?

Davex, Davex:
Davex
Profil
Andrea:
Davex, Davex:
Stačí jednou na začátku, aby se poznalo, na koho se reaguje. Na konci to vypadá divně.

existuje způsob, jak to bloknout pro IP bez DNS záznamu?
Ano existuje, ale na webovém serveru musí být zapnutý modul mod_geoip, který není moc obvyklý.
Andrea
Profil *
uf.. díky
a to jsem myslela, že j to hračka
Joseph
Profil *
Davex:
existuje způsob, jak to bloknout pro IP bez DNS záznamu?

a ak nie je na serveri zapnuty mod geoip tak mozno pouzit zablkovanie IP adries v htacces http://ipinfodb.com/ip_country_block.php na tej stanke sa uvadza ze je tam az 99,5 % presnost
Davex
Profil
Joseph:
Až na to, že je to v .htaccess značně neefektivní. Při uvedení 500x Deny se zakázanými adresami sítí v souboru .htaccess se tím Apache zatíží natolik, že stihne obsloužit až šestkrát míň HTTP požadavků za sekundu (při větší návštěvnosti webu se to nemusí líbit webhostingu). S použitím mod_geoip je zpomalení Apache skoro neznatelné.
AlastorM
Profil *
prostě si na FTP umístěte soubor .htacess a do něj vložte

deny from all
allow from [vaše IP]


více tam být nemusí. Samozřejmě je nutné mít správný název souboru .htaccess. Funkční ukázka na http://redsystemy.ic.cz/ mě se web otevře, vám by se otevřít neměl - pouze chyba o neoprávněném přístupu
AlastorM
Profil *
Davex:
jenže podpora u hostingů pro mod_geoip nebude asi moc velká, ne?
Davex
Profil
AlastorM:
Ano, už jsem to psal v [#12]. Ale na druhou stranu také většina webů nepotřebuje blokovat návštěvníky z nějaké země. Pokud to potřebuje, tak by se to mělo brát v úvahu při výběru vhodného webhostingu.
Joseph
Profil *
AlastorM:
prostě si na FTP umístěte soubor .htacess a do něj vložte
>
1
2
>
deny from all
allow from [vaše IP]

ano ale ja chcem blokovat len navstevnikov zo SR a deny from sk mi to 100% nezaruci, ale ten geoIP je lepsie riesenie zeby 100%ntne?
Davex
Profil
Joseph:
Žádné řešení založené na kontrole IP adresy není 100%. Vždy to jde nějak obejít (pokud ovšem nezakážeš celý svět a povolíš přístup pouze sobě).
Joseph
Profil *
Davex:
Žádné řešení založené na kontrole IP adresy není 100%. Vždy to jde nějak obejít (pokud ovšem nezakážeš celý svět a povolíš přístup pouze sobě).
jasne, mne ide o zakazanie navstev iba zo SR,
ale neviem ako mam nahodit na web ten geoIP, ci to musi podporovat hosting?
Davex
Profil
Mod_geoip je modul webserveru a vlastními silami na webhostingu zprovoznit nejde. Zeptej se technické podpory webhostingu, možná budou ochotní a rozšíření nainstalují.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0