Autor Zpráva
miXalko
Profil
Dobrý večer prajem,
prosím vás pekne mám jednu otázku. Potreboval by som vytvoriť subdoménu 4tej alebo aj 5tej úrovne.
Príklad:
Mám doménu pod názvom "rad.sk"
A potrebujem vytvoriť subdoménu v tvare "mam.ta.velmi.rad.sk"

Prosím pomožte mi.
NejakyTom
Profil
Zalezi hodne na konfiguraci samotneho hostingu.
Ale kdyz bude hosting dobre nastaveny tak staci pouzit tento script:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^[www\.]?mam\.ta\.velmi\.rad\.sk [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/cesta_ke_slozce_se_subdomenou/.*
RewriteRule   ^(.*)  /cesta_ke_slozce_se_subdomenou/$1  [L]


Slozka "cesta_ke_slozce_se_subdomenou" je ulozena ve stejne slozce jako .htaccess.

Napr:
/root/.htaccess
/root/cesta_ke_slozce_se_subdomenou/
Davex
Profil
miXalko:
Pro vytvoření subdomény je potřeba správně nakonfigurovat A nebo CNAME záznam v DNS. Dále záleží na konfiguraci hostingu, zda pozná libovolnou subdoménu nebo se musí nastavit v konfiguraci.

NejakyTom:
Pokud má být nějaká část řetězce volitelná, tak se v regulárním výrazu používají kulaté závorky. Hranaté závorky mají zcela jiný význam. Ve druhé podmínce není nutné uvádět .* na konci.
NejakyTom
Profil
Davex:
Kdyz uz do detailu tak na strasne hostingu jde o Alias zaznam Apache, respektive aby se kazda subdomena smerovala a ne jen vybrane subdomeny (ServerAlias *.nazev-webu.cz) ale vetsinou toto nastavene prave neni. Duvod je jasny - v hostingovem programu jsou subdomeny omezene. To same plati samozrejme pro domenu (kde se to nastavi pomoci CNAME => "*.nazev-webu.cz. CNAME nazev-webu.cz.").

Pouziti hranatych zavorek (odpovida znaku v zavorkam) a nebo kulatych (kde se jedna o subretezec) je v tomhle pripade uplne jedno. Funguje to naprosto stejne.

Upraveny script:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(?:www\.)?mam\.ta\.velmi\.rad\.sk [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/cesta_ke_slozce_se_subdomenou/
RewriteRule ^(.*) /cesta_ke_slozce_se_subdomenou/$1 [L]

Moderátor Davex: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
miXalko
Profil
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpovede. Žiaľ nefunguje mi ani jedna možnosť. Ale čo sa týka záznamov CNAME tak k tomu na hostingu prístup mám. Máte aj na to nejaký špeciálny výraz ako by som tu subdomenu "4 úrovne" nastavil cez CNAME? Ďakujem
miXalko
Profil
Páni nič Vás prosím pekne nenapadne? Ďakujem
Davex
Profil
Pro vyvtoření DNS aliasu by mělo stačit přidat do DNS zóny rad.sk záznam (pokud je www.itm.sk webhosting)
mam.ta.velmi.rad.sk. CNAME www.itm.sk.

Změna se může projevit za několik minut až několik hodin. Po zadání URL mam.ta.velmi.rad.sk by se měl zobrazit obsah webu www.rad.sk. Pokud tomu tak nebude, tak není na hostingu nastaven alias a bude potřeba zapátrat v administraci hostingu nebo kontaktovat podporu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0