Autor Zpráva
Jouan
Profil
Zdravím. Jako užvatel windows bych se rád zeptal, jestli je pro webhosting projektu s php možné zvolit server na linuxu, pokud je ten web vytvořen na windows? Jde o to,že poskytovatel hostingu, na kterém už je původní web (ještě bez php) umístěn, nabízí php pouze na linuxu a pro windows nabízí asp.net. Já teď potřebuju rozhodnout, jestli je možné zvolit ten linux, nebo musím změnit poskytovatele. Děkuji za každou dobrou radu...
Joker
Profil
Jouan:
je pro webhosting projektu s php možné zvolit server na linuxu, pokud je ten web vytvořen na windows?
Ano.
Na operačním systému tolik nezáleží, o web se stará webový server, což je vlastně jen aplikace. A i do Windows se dá nainstalovat Apache.

Sice v některých specifických situacích se některé PHP funkce mohou na Windows chovat trochu jinak než v Linuxu, ale to by neměl být velký problém a je to popsané v manuálu.

Doporučil bych ale přiblížit vývojové, nebo alespoň testovací, prostředí tomu na hostingu. Tj. jestli hosting má například Apache, PHP nějaké verze a jako databázi MySQL nějaké verze, je dobré si podobné prostředí udělat i pro vývoj, nebo alespoň testy. Ale to se dá zařídit i ve Windows.
Jouan
Profil
Děkuji za rychlou odpověď. Apache , php i mysql doma na windows mám a web na localhost běží bez problému, tak to snad poběží i na tom linuxu...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0