Autor Zpráva
meiki
Profil
Zdravím,

mám takový problém na svém serveru chci zprovoznit doménu 3. řádu, aby byla přístupná i z okolní sítě. Používám WAMP.

V httpd-vhosts mám nastveno.
NameVirtualHost *:80
<VirtualHost *:80>
    DocumentRoot "C:/Program Files/wamp/www/"
    ServerName localhost
</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
    DocumentRoot "C:/Program Files/wamp/www/monitor/"
    ServerName monitor.localhost
</VirtualHost>

# pristup z verejne site
<VirtualHost *:80>
    DocumentRoot "C:/Program Files/wamp/www/"
    ServerName mojedomena.cz
</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
    DocumentRoot "C:/Program Files/wamp/www/monitor/"
    ServerName monitor.mojedomena.cz
</VirtualHost>


V hosts
127.0.0.1       localhost
127.0.0.1 monitor.localhost
123.12.123.12 mojedomena.cz
123.12.123.12 monitor.mojedomena.cz


Na localhostu všechno funguje, tak jak má (na počítači, kde je umístěn localhost to funguje normálně i přes mojedomena.cz). Mojedomena.cz funguje i z jiného pc. Ale při zadání monitor.mojedomena.cz (podotýkám, pouze z jiného pc) to stránku nenalezne.

Díky moc za odpoveď.
Davex
Profil
Pokud se web mojedomena.cz z jiného PC zobrazí, tak by mohl být problém pouze v tom, že tam v souboru hosts chybí přiřazení IP adresy pro nefunkční subdoménu (nebo tamnějšímu operačnímu systému vadí rozepsání stejné IP adresy na dvou řádkách).

Zkus dát konfiguraci IP adresy pro všechna jména na jeden řádek:
123.12.123.12    mojedomena.cz monitor.mojedomena.cz
meiki
Profil
Nepomohlo to. Zkoušel jsem to i pomocí mod_rewrite pravidel v .htaccess, ovšem bez výsledku (třeba jsem to dělal špatně, protože nikde to totiž nevysvětlují na takové "zvěrstvo" které za chvilku uvidíte :-)). Myslím, že to bude problém spíš v umístění počítače. Jedná se totiž o pracovní pc, tak jsem si chtěl udělat svůj server na pracovní věci. Šáhnul jsem po WAMPu, protože je v něm krásné tlačítko "Zobrazit online" a člověk se o nic jiného nemusí starat, co taky jiného u Windows 7.
Pc má pevnou IP a dokonce i přiřazené subdoménové jméno v rámci firmy. Zde si myslím, že bude ten problém, protože adresa pc je následující: oddeleni.divize.cast_firmy.firma.cz

A já do tohoto chtěl vytvořit ještě další subdomény pro 2 projekty. Jak jsem říkal na localhostu to fungovalo jak pod projekt.localhost tak i pod projekt.oddeleni.divize.cast_firmy.firma.cz. Z dalších počítačů už nikoliv.

Jestli i po tomto nebudou žádné nápady, tak budu muset navštívit velmi ochotné IT oddělení :-)
Davex
Profil
meiki:
A je vyplněna ta adresa pro jiná jména v souboru hosts (podle [#1]) i na těch jiných počítačích?
meiki
Profil
To určitě není, mě nenapadlo, že je to potřebné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0