Autor Zpráva
candiess
Profil
Dobrý, mám problém s .htaccess uvítám jakékoliv řešení.

Problém:
celá url: localhost/hamiro-eshop/produkty/plysaci (podstrčená url: index.php?modul=mod_produkty&task=plysaci)

mám tento zápis v .htaccess
RewriteEngine On
RewriteBase /hamiro-eshop
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^([^/]+)/([^/]+)?/?$ index.php?modul=mod_$1&task=$2


Po zadání zmíněné url se mi podstrčí stránka, ale vypadne css skript a všechno..
po ukazání zdroje se mi ukáže cesta k css a po jejím kliknutí mě to přesměruje na: localhost/hamiro-eshop/produkty/plysaci/style.css

a veškeré adresy vypadají takto: localhost/hamiro-eshop/produkty/plysaci/index.php?blabla...

Uvítám všechny řešení a nápady, reguláry moc neovládám, děkuji předem :)
Thalia
Profil
Cesty ke stylům (a obrázkům, url...) musíš mít s lomítkem na začátku (Bacha na interpretaci cest - Mod_rewrite), viz např. také téma Mod_rewrite - mizející formátování.
candiess
Profil
a ještě mám dotaz..když mám ten .htaccess, jak udělám virtuální adresář...(že muže být v url i nemusí)

mám url www.example.com/produkty/zelezo/hlinik/
a zároveň muže být www.example.com/produkty/zelezo a nebo dokonce www.example.com/produkty/hlinik/jakost-a/

napadlo mě ^([^/]+)/([^/])/([^/])?/?$ je to dobře? :)
Davex
Profil
candiess:
a ještě mám dotaz..když mám ten .htaccess, jak udělám virtuální adresář…(že muže být v url i nemusí)
Hodně záleží na tom, co se pak s tím „adresářem“ má udělat. Třeba toto pravidlo předá všechno v cestě za prvním lomítkem do druhého parametru.
RewriteRule ^([^/]+)/(.*)$ index.php?modul=mod_$1&task=$2
candiess
Profil
no, jde o to že se základ bude index.php?modul=mod_hracky&task=plysaci ale muže k tomu přybýt např &idcko=bambuláci a ja bych z toho chtěl www.example.cz/hracky/plysaci/bambulaci/ ale aby šlo i www.example.cz/hracky/plysaci/ a to &idcko by byl nepovinný adresář :)) jde to nějak? :)

EDIT: a prosím, co znamená ta první závorka? a druhá je, že muže byt jakykoliv znak X-krat ale ta druha mi vrtá hlavou..:)
Davex
Profil
candiess:
to &idcko by byl nepovinný adresář
Před pravidlo pro dva parametry se přidá pravidlo pro tři parametry.

co znamená ta první závorka? a druhá je, že muže byt jakykoliv znak X-krat ale ta druha mi vrtá hlavou
Je to regulární výraz.
candiess
Profil
Davex:
To vím že je regulár, ale co mi konkrétně říká? :)
ninja
Profil
candiess: Pokud víte, co je regulární výraz, víte co znamená první závorka. Pokud ne, regulární výrazy si nastudujte, třeba na odkazu Davexa.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0