Autor Zpráva
candiess
Profil
Chci se zeptat..
základní url bude ?a=1 --> www.exam.cz/1/
a pak se budou přidávat.. ?a=1&b=2 --> www.exam.ct/1/2/
a tak dále až třeba ?a=1&b=2&c=3&d=4&e=5 --> www.exam.cz/1/2/3/4/5/

mám kod:
#podstrkavani
RewriteEngine On
#RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^([^/]+)/([^/]+)/([^/]+)/([^/]+)/([^/]+)?/?$ index.php?a=$1&b=$2&c=$3&d=$4&e=$5 [L]

ale nefachá, newí někdo, kde mm ten posek? díky :)
Kajman_
Profil *
Posek bude v tom, že podle zápisu je nepovinný pouze pátý parametr.

Často bývá lepší předat index.php jednu jedinou velikou proměnnou a tu si rozdělit podle potřeb až v php.
candiess
Profil
ee, to je špatné řešení, to co jsem uvedl bylo pro příklad, mam složitou strukturu přes includování.. mam dotazy ve tvaru ?modul=mod_hracky&task=produky&id=2 a jde o to že chci, abych mohl odeslat ?modul=mod_hracky a nic vic, ale mohl bych poslat i ?modul=mod_hracky&task=produkty&id=2..

potřebovalo by to FAQ, kdy u ho konečně založíí..:-!

EDIT: čím jsem zařídil, že jako nepovinný je ten poslední?
Joker
Profil
candiess:
Já souhlasím s Kajmanem, nejlepší je udělat mod_rewrite na něco jako index.php?url=(celá adresa) a PHP ať si s tím poradí.
Kajman_
Profil *
čím jsem zařídil, že jako nepovinný je ten poslední?
Otazníky značící výskyt jednou nebo nulakrát.

potřebovalo by to FAQ, kdy u ho konečně založíí
Klidně ho sepište.

mam složitou strukturu přes includování
Tím spíše bychom volili obecné přepisovací pravidlo a nastavení proměnných modul, task a dalších provést až v php.
candiess
Profil
stačí mi to na 3 proměnné.. je blbost to řezat PHPéčkem..:( stačílo by mi poradit, jak udělat že.. jedna proměnná bude povinná a další dvě nepovinné..

#podstrkavani
RewriteEngine On
#RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^([^/]+)/([^/]+)/?([^/]+)?/?$ index.php?modul=mod_$1&task=$2&idcko=$3 [L]

je to správně? prosíím
candiess
Profil
mam to tak.. pokud byl odeslán modul tak se includuje.. a v tom modulu se řeší pokud byl odeslán task tak se includuje task a případně se dál dělá s jeho ideckem..příklad:
?modul=mod_produkty&task=plysaci&idcko=bambulaci

includuje se do prostřed stránky modul produkty, ten si rozloží zbytek..to znamená byl odeslán task a ten se rovná plysaci, takže se vytáhne z DB data, které vlastní hodnotu plysaci, a pak se vybere z DB už určitý plyšák s určitým $ideckem...

jde mi nějak pomoct?
__construct
Profil
candiess:
je blbost to řezat PHPéčkem
Nie - nieje. Robí to tak napr. veľa frameworkov. Používajú QUERY_STRING, REQUEST_URI, PATH_INFO a iné. Klasický GET používajú máloktoré.
Mimochodom - si registrovaný a svoje príspevky môžeš upravovať; nevidím dôvod napísať pod seba dva príspevky…
candiess
Profil
to je na mě španělská vesnice, co je to framework? nějak stručně, jak ho dat do stránky, případně odkaz na nějaké články s příkladem? díky moc :)
__construct
Profil
candiess:
Čo takto použiť „to vpravo hore“?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0