Autor Zpráva
mafos
Profil
Dobrý večer,
podařilo se nám sehnat e-mailové adresy na firmy zabývající se určitou činností (cca 30 000 adres) a chtěli bychom jim poslat reklamní e-mail. Určitě to nebude hromadně všem v jednu chvíli. Zajímalo by mě však, kolik e-mailů je možné poslat bez obavy, že by se server objevil na blacklistu? Nemáte někdo tušení? Nerad bych totiž potom řešil problém s blacklistem. Nebo v tomto není problém?
Děkuji všem
ShiraNai7
Profil
No posílat to po jednom e-mailu s třeba 10-20 BCC příjemci. Nevím kolik je pomyslný limit, aby to nebylo bráno jako spam.
DoubleThink
Profil *
ShiraNai7:
Nevím kolik je pomyslný limit, aby to nebylo bráno jako spam.
Není žádný limit. BCC příjemci nejsou součástí odchozích mailů, takže tady záleží jen na nastavení SMTP serveru.
ShiraNai7
Profil
DoubleThink:
Vím že není limit. Ale pochybuju o tom, že by mafos uspěl s odesíláním e-mailu s 30 000 BCC příjemci.
mafos
Profil
Začali jsme to posílat po 100 příjemcích. Skrytých. Server to vzal a ani on to nevyhodil. Takže si myslíte, že by to neměl být problém jo? Právě jsem to radši zarazil, protože jsem si nebyl jistý. Díky moc za rady.

Opravuji. Vy si nemyslíte, že by to neměl být problém pro spam, vy to víte, že jo? Tak díky moc všem.
DoubleThink
Profil *
mafos:
Vy si nemyslíte, že by to neměl být problém pro spam, vy to víte, že jo?
Ty odešleš jeden mail se stovkou BCC adres, SMTP z toho udělá sto mailů. Žádný problém v tom není. O tom, jestli se pak jeho IP adresa může nebo nemůže dostat na ten nebo onen blacklist, je už samozřejmě věc jiná. Ale 30 tisíc mailů není IMO takové množství, aby to hrálo roli.

ShiraNai7:
Vím že není limit. Ale pochybuju o tom, že by mafos uspěl s odesíláním e-mailu s 30 000 BCC příjemci.
Pravděpodobně ne, pokud nenastavoval SMTP nějaký psychopat. Nicméně z externího spamového hlediska počet BCC v jednom mailu nehraje žádnou roli.
mafos
Profil
DoubleThink:
30 tisíc mailů není IMO
Tak to koukám. Kolik mailů by teda muselo být aby to hrálo roli? Jen tak pro zajímavost. Ve stovkách tisíc? Nebo ještě hůř?

nenastavoval SMTP nějaký psychopat
No, nastavoval jsem ho já :-) A 30 000 mailů jsem určitě nepovolil ;-) A to odesílání by ani tak nešlo. Spíš mi šlo o ten spam.

Ještě jednou díky.
DoubleThink
Profil *
mafos:
Kolik mailů by teda muselo být aby to hrálo roli?
Nemám páru, ale třicet milionů mailů už by providera asi probralo z letargie.

No, nastavoval jsem ho já :-) A 30 000 mailů jsem určitě nepovolil
Proč ne? Pokud ho používáš sám, tak klidně - nebudeš to muset dávkovat po sto kusech jak magor.
mafos
Profil
DoubleThink:
třicet milionů mailů
To by asi bylo poslední co by ten muj starej chudák viděl :-D

nebudeš to muset dávkovat po sto kusech jak magor
Pravda. Mohl bych to jednorázově navýšit. Díky za tip.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0