Autor Zpráva
Joan
Profil
Hezký večer,
spolustarám se o stránky olomouckého psího útulku, které běží už na vlastní doméně a na phpRS. Zjistila jsem, že když útulek nahraje fotky přes phpRS a já si fotku stáhnu, abych ji upravila, tak už ji na FTP nenahraju kvůli údajně chybějícímu oprávnění. Když fotku nahraju na FTP přímo, problém nemám. Pátrala jsem, co za tím může být a myslím, že jsem na to kápla: daná složka má sice práva 777, jenomže všechny jednotlivé soubory v JPG už pouze 0644. Proč, to netuším a neví to ani dosavadní administrátor.

Je otrava, když u více fotek musím přidávat např. podtržítko, aby se dal upravený soubor vůbec nahrát (a to samé u thumbnailu), tak bych byla moc vděčná za radu, jak práva u fotek změnit. Jedná se o stovky obrázků. Kde se to vůbec nastavuje? Nemohu si dovolit experimentovat, protože by se mohlo stát, že obrázky nikdo neuvidí a to by byl průšvih.
Moc děkuji za odpověď!
TomášK
Profil
Joan:
Pokud máte práva na zápis do složky, můžete mazat soubory. Můžete tedy smazat původní fotku (i když samotná fotka má práva 0644) a nahrát ji znovu. Pokud tam máte ssh přístup, pak se práva mění příkazem chmod, lze i hromadně. Jestli to nějak hromadně umí i ftp managery, nevím. Pokud administrátorovi za své služby něco platíte, doporučuju přejít jinam. Musí vědět, proč se soubory vytváří s 0644, složka s právy 777 taky nebývá dobré řešení.
Joan
Profil
TomášK:
Co je to prosím "ssh přístup"? Hostujeme na station.cz, jestli to pomůže k upřesnění.
Soubory mazat mohu, i přejmenovávat, jen jsem se tomu chtěla vyhnout, protože musím hledat v záplavě fotek tu správnou a hrozí ukliknutí. O útulkové stránky se zdarma staral admin a já jsem mu s tím začala pomáhat, protože měl na to málo času a já zájem to dělat. Společně jsme pak stránky převedli na vlastní doménu a stále spolupracujeme.
Taky neví, jak hromadně změnit práva u nahraných (či nově nahrávaných) fotek, ale možná ví, proč mají fotky práva zrovna 0644 a složka 777 - zeptám se ho na důvod.
Zatím děkuji :-)
TomášK
Profil
Joan:
SSH přístup je způsob připojení k serveru - zjednodušeně něco na způsob FTP, ale mocnější. Špatně jsem pochopil, že jde o admina stránek, získal jsem dojem, že o admina serveru. Admin stránek o tom vědět nutně nemusí. Měl by to umět třeba WinSCP, viz "Set owner, group and permissions recursively". Mám pocit, že mu šlo i nastavit, aby soubor před nahráním smazal, pokud pro něj neměl právo zápisu, lze mu zadat, s jakými právy se mají soubory nahrávat.
Joan
Profil
TomášK:
Díky moc, sem moje znalosti dosud nesahaly. To už si pročtu.
Hezký den

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0