Autor Zpráva
tom_htaccess
Profil *
Dobrý deň, potreboval by som poradiť, ako presmerovať URL nieco.sk/clanok.php?c=xyz na nieco.sk/c/xyz. Teraz mám spravené podstrčenie súboru clanok.php?c=xyz ak užívateľ zadá nieco.sk/c/xyz, avšak istý čas som to tak nemal a preto sa vytvorila duplicita (na oboch adresách je rovnaký obsah), preto potrebujem dosiahnuť, aby sa naďalej po zadaní nieco.sk/c/xyz podstrčil php súbor, avšak aby sa aj nieco.sk/clanok.php?c=xyz trvalo presmerovalo na nieco.sk/c/xyz (a následne sa podstrčil php súbor bez toho, aby sa to celé zacyklilo...).

Snáď som to vysvetlil dostatočne pochopiteľne. Skúšal som hľadať v iných vláknach, no nenašiel som nič použiteľné (možno som však zle hľadal...).

Ďakujem
soucekgns
tom_htaccess:
po zadaní nieco.sk/c/xyz podstrčil php súbor
jak ho chceš podstrkovat?

jinak include a header
tom_htaccess
Profil *
soucekgns

teraz mám v htaccess toto:

RewriteRule ^c/(.*)$ clanok.php?c=$1 

čím dochádza k presmerovaniu adresy typu c/clanokxyz na clanok.php?c=clanokxyz. Avšak článok je dostupný na dvoch adresách, na adrese c/clanokxyz a aj priamo zadaním clanok.php?c=clanokxyz a ja potrebujem, aby sa tieto dve adresy zjednotili na jednu (= odstránila sa duplicita).
tom_htaccess
Profil *
EDIT: vo vete "čím dochádza k presmerovaniu adresy typu c/clanokxyz na clanok.php?c=clanokxyz" nemám tam presmerovanie, ale podstrčenie toho php súboru
Kajman_
Profil *
Mrkněte na
http://www.jakpsatweb.cz/server/mod_rewrite/mod-rewrite-priklady.html#dyntostat

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: