Autor Zpráva
fishman305
Profil *
ahoj, snažím se nějak zakázat cachování flv souborů (resp. ochránit proti stažení na svůj disk). pokoušel jsem se již o způsob pomocí "download php skriptu" = že jsem flv soubor otevřel pomocí PHP skriptu, vše ověřil (podle času), nastavil mime-type na "x-flv/video" a skript poskytl flashovému přehrávači na stránce požadované video. vše fungovalo do chvíle než jsem zkusil velký takto předat velký sobor (>700MB). s takto velkým souborem na sdíleném hostingu nepochodím, protože php funkce "file_get_contents" načítá obsah celého souboru do paměti RAM serveru.
takže jsem tento způsob opustil a udělal to pomocí jQuery: nejdříve ajaxový skript ověří přístupy z mySQL databáze, pokud je vše ok vrátí kód s přehrávačem a celou URL adresou na video (=uživatel kód nevidí, takže video nestáhne). taktéž skvělý způsob do té chvíle než jsem to začal testovat v opeře, která vše cachuje a ukazuje adresu souboru. (a teď se konečně dostáváme k onomu problému :) ) takže můj problém zní jak zakázat tohle cachování? ve firefoxu a IE je to okej, tam je to docela jednoduché zakázat. zatím to zkouším pomocí htaccess takto:

<FilesMatch "\.(flv|swf)$">
Header set Cache-Control: "no-cache"
</FilesMatch>


nemusí to být vyřešeno pomocí htaccess, klidně jakkoliv jinak. prosím o radu, předem díky:)
Ernie
Profil
S cache-ováním jsem měl problémy v IE, vyřešil jsem to konstrukcí
<script>
URL = "http://.......?cokoliv="+(new Date()).getTime();
</script>

Možná to není optimální, ale funguje.

Moderátor Davex: Odtud byly vytrženy příspěvky do tématu Jak nekešovat PDF soubor otevíraný z Flashe?.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0