Autor Zpráva
Daniel V.
Profil *
O zaheslovaní adresára pomocou htaccess sa tu už viac krát písalo. Všetky som prečítal, ale mi to akosi nepomáha. Dal som si rôznymi generátormi v sieti internet vygenerovať obsah .htacces súboru, aj .htpasswd súboru, ale mi to nefunguje. Skúšal som to na dvoch serveroch. Na jednom tie súbory ani nie sú viditeľné, na druhom sú, ale keď sa pokúsim z toho adresára zavolať index.html, kde tieto súbory sú, objaví sa okienko na zadávanie prihlasovacieho mena a hesla. Keď ich zadám a potvrdím, vyskočí chybové hlásenie číslo 500. Neviem si predstaviť, prečo ma nepustí k indexu. Obsah htaccessu je naslesovný:
AuthUserFile http://mojadomena.net/strana/.htpasswd
AuthGroupFile /dev/null
AuthName "Password Protected Area"
AuthType Basic

<limit GET POST>
require valid-user
</limit>


Tú adresu pre "AuthUserFile" som skúšal získať aj pomocou phpinfo() zo serveru, ako sa to odporúča, aj som to tam vyskúšal dať, ale to nič nemení na funkčnosti. Pritom heslo a prihlasovacie meno je akceptované, lebo v tom php výpise z phpinfo() okrem iných údajov je aj to meno a heslo čitateľné, ktoré je schované do htpasswd súboru.

Prosím vás, ak by mi niekto vedel pomôcť, ozvite sa! Za pomoc ďakujem!
Davex
Profil
Cesta k souboru .htpasswd v konfigurační direktivě AuthUserFile musí být absolutní od kořene souborového systému. Přesná podoba záleží na situaci u tvého webhostingu. Cestu k datovému prostoru tvého webu můžeš pomocí PHP odvodit z hodnoty proměnné $_SERVER['SCRIPT_FILENAME']. Např. /home/www/uzivatel/tvoje-domena.net/tajny-adresar/.htpasswd. Řádek AuthGroupFile /dev/null není potřeba.
Daniel V.
Profil *
[#2] Davex
Je zaujímavé, že som to už skúšal nespočetne krát aj http_adresou, aj "$_SERVER['SCRIPT_FILENAME']" adresou, a nefungovalo mi to. Teraz som tam napísal tú adresu "$_SERVER['SCRIPT_FILENAME']" a funguje dobre.

Jediný rozdiel bol iba v tom, že pri mojich predošlých pokusoch v tom súbore .htaccess ten riadok
require valid-user
nebol napísaní s
<limit GET POST>
require valid-user
</limit>
, ale iba samostatne. Pravdepodobne to mi robilo tú chybu. Ale teraz je to už dobre, ďakujem za spoluprácu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0