Autor Zpráva
Gryfin
Profil *
Zdravim,
Vim že tu možná odpověď už je a taky je tu spousty odkazů, ale já potřebuju opravdu jednoduchou věc a hlavně rychle, kdybz se někdo pls našel kdo by mě dokázal jen poradit namísto posílání odkazů tak bych to ocenil.

Takže jednoduše
V htaccess mám:
RewriteEngine on
Rewritecond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_URI} !-f
RewriteRule ^ index.php

Tom mám pro friendly url, a teď chci jen přidat výjimku pro adresář admin. v kódu už to mám ale nedaří se mi nastavit htaccess. Zkusil jsem přidat:
RewriteRule admin/^ admin/index.php

Ale to nefunguje. Chci docílit abych mohl, stejně jak v rootu, používat admin/user/edit etc. bez index.php

Díky za pomoc
DJ Miky
Profil
Znak ^ se používá pro ukotvení na začátek řetězce, tedy
admin/^
by znamenalo něco jako řetězec admin/ ještě před začátkem adresy. Asi budeš chtít něco jako
^admin/
, abys všechno z adresáře admin směroval do admin/index.php. Možná bys tam ale měl přidat taky podmínku !-f, protože výrazu ^admin/ vyhoví i existující admin/index.php (teď si nejsem jistý chováním, jestli vznikne nekonečný cyklus nebo ne).

Stejně tak je nelogický zápis
RewriteRule ^ index.php
To, čeho chceš docílit, se obvykle zapisuje jako
RewriteRule .* index.php
(kde .* znamená cokoliv)
Gryfin
Profil *
Tak řádek

RewriteRule ^admin/ admin/index.php !-f


Nefunguje, Error 500

Řádek

RewriteRule ^admin/ admin/index.php


Vypadá že je bez efektu.
Jinak s Indexem jsem to změnil na .* ale jelikož to fungovalopředtim tak žádnou změnu nevidím.
Nějaká další rada prosím?
Gryfin
Profil *
OMG ja jsem fakt blbej. Jednoduchej fix : Přidal jsem další .htaccess do složky admin/ ... Jak už jsem říkal ve scriptu mám výjimku přidanou, takže akorát stačilo přidat další htaccess do složky admin. Sorry za plýtvání časem

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0