Autor Zpráva
joey
Profil *
Zdravím,
chci nastavit gzip kodovani na jednom webu. Nicméně web je celkem navštěvovaný a tak se bojím, aby šel správně i ve starých prohlížečích.

V .htaccess jsem umistil:
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml text/css text/javascript application/javascript
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
# Make sure proxies don't deliver the wrong content
Header append Vary User-Agent env=!dont-vary

Nicmene nevim, zda to pokryva opravdu vsechny prohlizece, ktere gzip nepodporuji, muzete poradit? Diky

Moderátor Str4wberry: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Moderátor Str4wberry: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
pcmanik
Profil
joey:
Prehliadac si ziada hlavicky a nasledne mu server odpoveda tym, ci bude komprimovat alebo nie. Myslim, ze tvoj kod je zbytocny.
DoubleThink
Profil *
pcmanik má pravdu, browser posílá serveru seznam kódování, které je schopen akceptovat. Například:
Accept-Encoding: gzip
Davex
Profil
pcmanik, DoubleThink:
Některé staré prohlížeče (Netscape 4, MSIE 4-6) předstírají, že umí gzip kompresi naprosto dokonale, ale chovají se ke komprimovanému obsahu nepřiměřeně. Od zhavarování až po zobrazení prázdné stránky.

joey:
Doporučuji nekomprimovat ještě pro MSIE 6 a starší. Viz IE6 načte stránku až po reloadu, jinak tam není nic.
joey
Profil *
Díky za odpovědi.

Hlavičky Accept-Encoding jsem si všiml, že klient posílá, ale nebyl jsem si jistý, zda to opravdu posílá na základě té hlavičky, zda to není spíše tak, že to má informativní charakter a ať si to pak vyřeší "programátor sám".

Davex: díky přidám ještě IE6. Jde mi právě přesně o to, aby některý uživatel neměl jen bílou stránku a konec. Bojím se toho právě i u těch minoritních prohlížečů...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0