Autor Zpráva
rudla
Ahoj, vím, že se to tu řešilo minimálně stokrát, ale já na to všechno pořád ještě nepřišel.
Ať jsem hledal jak jsem mohl, jak na googlu, tak tady, pořád mi nefunguje odstranění koncovky .php, zkoušel jsem všechny návody, co jsem tu našel, ale všechny zkončily tím, že mi to vyfluslo 404, nebo chybu nastavení serveru, jak na to, aby se tohle nestalo?
Díky předem.

Moderátor Davex: Titulek „.htaccess - koncovky .php“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
RockFire
RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteRule ^([a-z0-9\-]+)$ $1.php

Na serveru musí být ovšem povolen Rewrite mod.
rudla
RockFire:
Používám webzdarma, prý tam Rewrite mod je, ale stejně mi to nefunguje, teď to vlastně neudělalo nic. Jakobych nic nezměnil.
RockFire
Tak buď tam rewrite mod neni a nevo je chyba u vás, já to pro jistotu ozkoušel na serverech onebitu a funguje to.
rudla
RockFire:
Webzdarma s tím má prý často problém, takže vážně nevím. U mě chyba být nemůže - ctrl+c, ctrl+v a navíc, nic jiného, co by tam mohlo dělat chybu tam není, jen stránky a .htaccess.
motik
rudla:
U mě chyba být nemůže
:-D

jak máš pojmenovaný ty soubory? a je tam správná cesta k těm souborům - nemáš to v nějaké složce
jinak kód od RockFire na wz bezproblémů jede
Batrachus
Eh, zdá se mi to, nebo RockFirův kód naopak koncovku .php přidává?
o_O
Batrachus:
zdá se mi to
Zdá se Vám to.

U mě chyba být nemůže
Drtivá většina chyb je vytvořena mezi klávesnicí a židlí. RockFireův kód předpokládá, že budete odkazovat na soubor obsahující jen malé písmena, čísla nebo pomlčku. Vyhovuje .tld/neco +.php, ovšem nevyhovuje .tld/Neco +.php
RockFire
Pravda, to jsem podcenil, ale jinak by to mělo jít, Já si spíš myslím, že si autor tématu myslel, že Rewrite funguje tak, že odkáže na soubor xxx.php a on se sám přepíše a ne že má odkazovat jen na xxx

Edit: Ještě pro jistotu tedy přidávám verzi i pro velké znaky:
RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteRule ^([a-zA-Z0-9\-]+)$ $1.php

Dá se to řešit i pomocí flagu I, ale to funguje podivně

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0