Autor Zpráva
Kajda
Profil *
Ahoj,
řeším následující problém. Chci, aby všechny VirtualHosty měly jednu stejnou subdoménu - dejme tomu webmail.
Napsal jsem ServerAlias webmail.*, což funguje. Bohužel ale pak funguje kromě webmail.domena.tld i cokoliv.domena.tld.
Jak nadefinovat jednu subdoménu všem VirtualHostům tak, aby odpovídala pouze na její název? Jednak nevím, proč moje řešení odpovídá jak odpovídá a nenapadá mě ani jiné řešení.

Díky za nápady.

Moderátor Davex: Titulek „VirtualHost apache“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Davex
Profil
Záleží na pořadí. První definovaný <VirtualHost> je výchozí a bude obsluhovat všechna později nedefinovaná jména.
Kajda
Profil *
Aha.. Pokud tedy nechci, aby server na takový dotaz na "nic" neodpověděl, případně odpověděl chybou, jaké je řešení? Definice prvního VH na chybu? Nebo na to existuje nějaká direktiva?
Davex
Profil
První <VirtualHost> se může ponechat ve výchozím adresáři, někam přesunout, zakázat přístup nebo třeba přesměrovat. Záleží na tom, jak to nastavíš. Zvláštní směrnice nebo předpis k tomu není potřeba :-).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0