Autor Zpráva
phobos9007
Profil
Zdravím,

Zajímalo by mě, proč servery mají zpravidla zabezpečeny jen ty stránky, kde se vyplňují citlivé informace a ne celý server. Je to z důvodu, že to tak být musí, nebo protože ssl zpomaluje server nebo protože je to jednoduše zvykem?
Já, kdybych byl běžný franta uživatel bych se cítil možná lépe, kdyby mi svítilo zelené nebo modré okýnko u adresního řádku na celém serveru, ať se hnu kamokoli.

Berte to prosím jako dotaz laika.
Díky
EDIT: nebo mě ještě napadl technický problém
quinux
Profil
SSL zatěžuje server, proto se dává jen tam kde je opravdu potřeba, pokud tedy nemáte dost prostředků na to, aby jste mohl mít SSL na celý web jako Google, Twitter nebo Facebook.
ninja
Profil
1. Zátěž na serveru.
2. Vetší datový tok.
3. Zátěž u klienta.
4. Komplikace při linkování externích zdrojů.
phobos9007
Profil
Děkuji za objasnění
phobos9007
Profil
Ještě bych měl podotázku, vím, že PostSignum je důvěryhodné jen na Windows, jak je tomu u jiných celosvětových klasik jako např. Verisign, Thawte apod.?
ninja
Profil
Verisign i Thawte jsou nejšířeji autorizovány jako důvěryhodné. Samozřejmě vždy může existovat nějaké zařízení, které je nebude znát (uznávat).

Nejčastěji používáme Thawte a nezaznamenali jsme nikdy problém (on ale ale i špatně detekuje).
quinux
Profil
PostSignum bych se vyhnul oklikou. VeriSign i Thawte jsou špička a mají největší podporu jak už psal ninja, ale taky cenu. Dobré zkušenosti mám s certifikáty od GoDaddy, které jsou levnější, ale je potřeba zvážit jaké od certifikátu očekáváš garance a třeba i úroveň šifrování.
phobos9007
Profil
quinux:
PostSignum bych se vyhnul oklikou
Předpokládám kvůli ostatním OS. Jinak je již std součástí distribuce W.
Ten GoDaddy uznává bez problému jakýkoli OS?
quinux
Profil
phobos9007:
Ten GoDaddy uznává bez problému jakýkoli OS?
že bych to vyloženě osobně testoval to ne, ale jednak nemám hlášený žádný problém od nikoho a jednak je o podpoř těch certifikátů nějaké povídání v helpu a pokud si to chceš sám vyzkoušet, tak samotné GoDaddy na tom certifikátu běží.
phobos9007
Profil
Ten GoDaddy pro běžné použití není vůbec špatný

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0