Autor Zpráva
martin20a
Profil
Dobrý den,

v první řadě se omlouvám za další téma s tímto tématem.

Jde mě o toto, píši vlastní RS a mám problém s "hezkýma" url, hlavně prot že nevím jak začít nějak tomu moc nerozumím a nepodařilo se mě najít co jsem potřeboval, takže jde o toto:

Budu mít tyto typy adres:
1) Page
domena.cz/nazev-stranky/
2) Kategorie
- výpis: domena.cz/nazev-kategorie/
- +jazyk a subkategorie: domena.cz/nazev-kategorie/cz/nazev-podkategorie/
- +číslo stránky: domena.cz/nazev-kategorie/page-10/ (respektive domena.cz/nazev-kategorie/cz/nazev-podkategorie/page-10/)
3) článek
- domena.cz/nazev-kategorie/cz/nazev-clanku/
4) Hledání
- domena.cz/search.php?value=hledany-vyraz (nebo taky: domena.cz/?value=hledany-vyraz)

čili odkazy budou mít takovéto odkazy a budu mít asi 5 souborů: index.php, page.php, category.php, posts.php a search.php
Takže potřebuji aby mě to rozlišilo jaky ze souboru to je - takže asi explode PATH_INFO a kontrola v databázi, ale nevím jak to udělat, jelikož když na to kliknu tak idu na 404, čili by to asi chtělo jít na 404.php?value=path_info, kde z toho dostanu požadované category_id, post_id, page_id, požadovanou stránku, jazyk,... a pak se mě to podle toho odešle na třeba u článku: page.php?id=post_id&cat=category_id&lang=jazyk (nebo jestli se to má udělat page.php?post=post_url&cat=category_url&lang=jazyk a pak už se postará mod_rewrite aby byla adresa domena.cz/kategorie/jazyk/clanek/

Tak Vás chci poprosit o nějaké nasměrování jak na to, jaký je nejrychlejší způsob a nejbezpečnější, nejlépe od prvního až po konečný krok.

Děkuji
Joker
Profil
martin20a:
1) Page
domena.cz/nazev-stranky/
2) Kategorie
- výpis: domena.cz/nazev-kategorie/
Když budu mít kategorii „nazev“ a stránku „nazev“, tak example.com/nazev/ zobrazí co?

Jinak bych doporučoval použít univerzální .htaccess, který už jsem tu párkrát posílal, zbytek už si zařídí PHP.

edit: předtím jsem domotal ty odkazy, opraveno.
martin20a
Profil
Joker:
Když budu mít kategorii ‚nazev‘ a stránku ‚nazev‘, tak example.com/nazev/ zobrazí co?
Vzhledem k tomu pro jakou je to stránku tak to není možné, aby toto nastalo. Ale klidně se může tedy dodělat že stránky budou mít třeba adresu: domena.cz/stranky/nazev-stranky/ nebo tak něco

Díky za odkazy, kdyžtak si je uprav, ze zdrojáku jsme to vytáhl, ale když jsem dojde někdo jiný ať mu to funguje :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0