Autor Zpráva
Hombre
Profil *
Zdravím,

vysledoval jsem, že náš web s Intel(R) Xeon(R)CPU X3430 @ 2.40GHz a 3 GB RAM obslouží max 25 uživatelů, poté jdou odezvy serveru rapidně dolů. Chybu hledám na straně Apache a ne MySQL, protože zdlouhavé načítání se týká obrázků.

Nastavení serveru:

KeepAlive On
Timeout 300
MaxKeepAliveRequests 100
KeepAliveTimeout 15

StartServers 10
MinSpareServers 15
MaxSpareServers 30
MaxClients 80

MinSpareThreads 10
MaxSpareThreads 20
ThreadsPerChild 30
MaxRequestsPerChild 100

Momentálně na serveru zbývá cca 1,3 GB volné RAM paměti.

Díky za tipy!
Davex
Profil
Chtělo by to víc podorobností. Jaký operační systém na serveru běží, je to fyzický nebo virtuální stroj, jaké je zatížení CPU + disku + sítě, jakou rychlost má datové připojení do internetu, jaká webová aplikace na tom serveru běží a kolik se průměrně zpracovává požadavků za sekundu?

Asi by bylo dobré zvýšit alespoň MaxClients na 300 pokud to běží s mpm_prefork nebo pokud s mpm_worker tak zvýšit ThreadsPerChild a MaxRequestsPerChild.
Hombre
Profil *
Jede na Debianu, virtuální stroj, zatížení CPU je vždy pod 1%, zatížení disku + sítě - to musím dostudovat, jak zjistit.

MaxClients jsem zatím nezvyšoval, běží to na MPM_worker, takže jsem zvýšil ThreadsPerhild na 50 a MaxReqPerChild na 150 (nepíšete, na kolik zvýšit, takže zatím spíš opatrně :) Na každý pád jsem ale zvýšil MaxKeepAliveReq z defaultních 100 na 1000 a teď server obslouží 30 userů současně a běží jak víno. Večer ještě udělám nějaké testy a uvidíme.

Díky za rady!
Davex
Profil
Hombre:
zatížení disku + sítě - to musím dostudovat, jak zjistit.
top, vmstat, iostat, sar, iftop, iptraf...

nepíšete, na kolik zvýšit, takže zatím spíš opatrně
U mpm_worker by nemělo být na škodu navýšení o jeden řád, ale být opatrný je samozřejmě také správně.
Hombre
Profil *
Vynikající, díky za informace, nastuduji! Zkusím ještě později večer, až nebude traffic, nějaké benchmarky s postupným zvyšováním daných hodnot a uvidíme další přínos.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0