Autor Zpráva
Steel
Profil
Zdravím Vás s prosbou o návod, pomoc či radu. Budu moc rád za cokoliv. Jelikož ted' mám HW jaké mám, tak jsem byl nucen přejit na 32-Bit konkrétně win 7. A jako úplnný začátečním se snažím rozjet veřejné MySQL a WEB. Mám notebook a sdílenou IP adresu. Už se stím kálim circa 18 hodin v kuse a jedinné, co se mi povedlo je lokální web, který jak chápete je mi na prd. Nejdřív jsem si nainstaloval pouze MySQL, které jsem neuměl ovládat, při instalaci je nainstalovalo hodně věcí cennectory a další věci, hlavně MySQL WorkBench a stím jsem neuměl udělat veřejnou MySQL, pro připojení přes navicat z venčí. Potom jsem přišel na WAMP server nainstaloval jsem ho, ale nejde mi nai za boha z localhost udělat MySQL na mojí veřejnou IP adresu. No nic pak mi někdo poradil XAMPP, po instalasi nefungovalo apache, které nepořebuji, stejně to bylo asi local, administrace MySQL byla pře prohlížeč, ale tam já jsem ne nedostal, kvůli nefungčnosti APACHE. Když si řeknu, že na linuxu to mám za 3minuty a že na windowsu to dělám den je mi do pláče....

Takže uvítam jakoukoliv pomoc, potřebuji rozfungovat kompletní web ( doménu mám ) + naprosto zvlášt' veřejnou IP ( priorita č.1)

Moderátor Davex: Titulek „WAMP-Web“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
YOYO
Profil
Takže veřejnou ip nemáš? Má tvůj modem veřejnou ip? Máš přístup k nastavení toho modemu? Máš možnost si na modemu forwardovat porty? (obvykle někde v nastavení NAT - port forwarding, nebo port mapping, virtual servers,.. každý výrobce si tomu říká jinak) samozřejmě musí mít ten počítač přidělenou napevno vnitřní ip adresu (to uděláš bud v nastavení dhcp na modemu, nebo přímo v nastavení připojení ve windows), a hlavně nakonec nezapomeň ve windows povolit dané porty ve firewallu // pokud tohle všechno máš, tak se omlouvám, ale píšeš, že jsi úplný začátečník,..
Steel
Profil
Vše už mám, děkuju za pomoc. Jinak mám veřejnou ip a nastavil jsem si DMZ .

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0